Chcesz ćwiczyć grę w tenisa? Przeczytaj wskazówki, w jaki sposób wybrać odpowiednią rakietę

Posted on 21/06/2018 4:39pm

Uprawianie sportu jest dobre zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Bez wątpienia wpływa na naszą sylwetkę, ale również dzięki wyzwalanym podczas wysiłku endorfinom sprawia, że chce nam się żyć, jesteśmy zadowoleni i z chęcią podejmujemy nowe wyzwania. Korzystnie jest uprawiać każdą dyscyplinę, a jedną z bardzo często wybieranych jest tenis. Angażuje całe ciało, pozwala się zmęczyć i wiąże się z dużą satysfakcją, zwłaszcza jeżeli wygramy mecz. Do najistotniejszych elementów gry zalicza się odpowiednia rakieta. Jak wybrać idealną rakietę dla siebie?

gra w tenisa
Author: Carine06
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście, potrzebny będzie specjalistyczny sklep tenisowy. Nie kupujmy niesprawdzonych rakiet, jakie rozlecą się po pierwszej rozgrywce, a my tylko niepotrzebnie stracimy gotówkę. Lepiej jest od początku wybrać cenioną markę, by cieszyć się wytrzymałością i dobrym wykonaniem rakiety.Poza samą jakością liczą się także określone parametry rakiety, m.in. jej waga. Osoby rozpoczynające przygodę z tenisem powinny wybierać lekkie S-ki albo nawet XS-ki, a potem, idąc w górę, przerzucać się na kolejne o wadze M czy L. Poza tym czynnikiem mającym wpływ jest wielkość rączki. Właściwy uchwyt gracza to taki, w którym pomiędzy kłębem kciuka a opuszkami palców jest w stanie łatwo zmieścić się palec wskazujący od drugiej ręki (to ok. 1 cm). Większość osób wybiera rozmiar 3 albo 4, jednak osobom z dłuższymi palcami niezbędny będzie wyższy numer (poznaj dodatkowe informacje). Co więcej każdy tenisista kupujący rakietę powinien zweryfikować wielkość główki, od jakiej zależy czy wygodnie będzie nam trafiać w piłkę. Młodzież albo osoby początkujące muszą wybierać większą główkę, wtedy prościej będzie im przebić piłkę na przeciwległą stronę kortu. Potem będzie czas na bardziej fachowe rakiety, gdy już nabierzemy trochę wprawy i gra będzie nabierać coraz więcej emocji.

Więcej produktów: .

Jeżeli nie jesteśmy pewni czy prawidłowo wybraliśmy rakietę, zawsze możemy poprosić o pomoc sprzedawcę, który jest zatrudniony w sklepie. Powinien mieć należytą wiedzę i udzielić nam praktycznych informacji, jak również wybrać model, który umożliwi nam przyjemną grę. Potem pozostaje nam już wyłącznie znaleźć partnera i możemy zacząć grać w tenisa. Nie zrażajmy się niełatwymi początkami, jakie każdemu mogą się przydarzyć - z czasem będzie już tylko coraz lepiej.

Tags: sport, tenis, rakiety tenisowe