Co tak naprawdę znaczy niby określenie "zadbany mężczyzna"?

Posted on 10/04/2019 7:41am

Przyjęło się mawiać, że generalnie polscy mężczyźni nie dbają o własną prezencję, są dosyć zaniedbanymi ludźmi. Ile w tym twierdzeniu jest prawdy, a ile wyłącznie kompleksów? Bądź co bądź jakoś się nie wydaje, iż tak mocno odstajemy od europejskiej średniej - a zresztą to akurat nie jest takie ważne.


mężczyzna
Author: James Willamor
Source: http://www.flickr.com
Istotniejsze to, aby spróbować powiększać polską średnią, być bardziej zadbanym człowiekiem. Kto zwłaszcza powinien dbać o własną aparycję? Kawaler, który do tego nie ma teraz dziewczyny. Ludzie są generalnie takimi istotami, które zwracają bardzo dużą uwagę na wygląd. Geny są wielce istotne - a więc niektórych aspektów własnego wyglądu zewnętrznego tak czy siak nie zdołamy poprawić, lecz higiena, modny styl ubioru, dobre kosmetyki jak nie są poza naszym zasięgiem! Dbajmy o siebie, na miarę swoich możliwości i upodobań, a pewnie będziemy lepiej wyglądali. Zostało dowiedzione, że atrakcyjniejsi ludzie są zamożniejsi, mają bardziej interesujące życie.

Cieszy, iż wreszcie przedstawiciele wszystkich grup społecznych dbają o siebie, nie jest już to nic dziwnego, a może nawet trochę wstydliwego. Bądź co bądź mężczyzna, który publicznie przyznawał się do interesowania się nowinkami modowymi - jeszcze przed kilkoma laty to byłoby w przynajmniej niektórych kręgach dziwaczne! W takim razie niby jaki musi być w istocie zadbany mężczyzna? Dobry ubiór to coś najważniejszego, ciężko nie dostrzec, że gustowne spodnie albo garnitur mogą zdziałać praktycznie cuda. Choć nawet najwspanialsze ubrania, luksusowe kosmetyki, najbardziej znany fryzjer (zobacz fryzjer ostrów wielkopolski ) nie spowodują, iż będziemy prawdziwymi elegantami jeżeli nie docenimy dbania o higienę. Codzienna kąpiel, dbanie o zęby czy zadbanie o owłosienie (np. z maszynka do golenia feather) są niewątpliwie czymś o co trzeba zadbać, w umiejętny sposób.

Wiele porad można tak naprawdę napisać na wszystkie kwestie dotyczące higieny, ale być może poruszmy kwestię łupieżu na głowie. Jest to poważny problem - nawet kupno solidnego przeciwłupieżowego szamponu nie we wszystkich przypadkach jest w stanie dać prawdziwe ukojenie. Jednakowoż trudno żyć przez długi czas z łupieżem, ponieważ jest irytujący, na dodatek widoczny przez innych. Trzeba porozglądać się za antyłupieżowymi środkami, które sporo dają. Chociaż zapewne najlepszym rozwiązaniem w akurat przypadku walczenia z łupieżem jest dermatolog.

Tags: mężczyzna, spodnie, Polacy, ubiór