Co uczynić, żeby jesienne wieczory stały się troszkę bardziej przyjemne? Na pewno pomoże aromatyczna kąpiel

Posted on 29/11/2018 8:16pm

Co jest doskonałe na długie jesienno-zimowe wieczory? Z pewnością każdy z nas potrzebuje choćby odrobiny ciepła. Co w takiej sytuacji można zrobić? Popijamy ciepłą herbatę z miodem oraz cytryną, wypoczywamy na swojej ulubionej kanapie, oglądamy dobry film, a może po prostu przygotowujemy aromatyczną kąpiel. Jak przygotować ją, by była rzeczywiście najbardziej relaksująca?
Kwadrans w wannie umożliwia nam się wyciszyć, a przede wszystkim zrelaksować po całym dniu w ciągłym biegu. W wannie doskonale możemy się zagrzać, a to przecież niezwykle przyjemne, kiedy na dworze robi się z dnia na dzień zimniej. W wannie jest możliwość by poczuć spokój, gdyż nikt nam nie przeszkadza, można tam spokojnie poczytać coś, posłuchać muzyki, albo też zwyczajnie poleżeć z zamkniętymi oczami, taki relaks będzie jeszcze wspanialszy, jeśli zapalimy świeczki zapachowe oraz zgasimy światło, jak skorzystamy z dodatków, jak kule do kąpieli...
kula do kąpieli
Author: iStock
Source: iStock


Twarda woda ze sporą zawartością chloru nie będzie wpływać dobrze na nasze ciało, a po wyjściu z wanny możemy dokładnie to poczuć - wtedy nasza skóra jest sucha oraz ściągnięta. Stąd też zawsze dobrze jest dodać do wody płyn do kąpieli lub napar z ziół. Dla wielu osób najmilsza jest kąpiel w gęstej oraz miękkiej pianie, dlatego wlewają do wanny różne płyny zapachowe. Jednak takie kosmetyki posiadają chemiczne składniki, jakie bardzo wysuszają naskórek.

Wejdź na ten link i przeczytaj poza tym więcej treści na ten temat (http://stomatologia-mulawa.pl/index.php/ortodoncja/) - one także pogłębią Twoją wiedzę na rozpatrywany tu temat.

Jeśli w związku z tym chcielibyśmy urządzić sobie zmysłową kąpiel w wannie, zdecydujmy się na dobry olejek zapachowy albo zioła. Olejek lawendowy nie tylko wspaniale pachnie, lecz również relaksuje.
Tak samo wpływa naturalny aromat melisy. Parę kropel takiego olejku bez wątpienia doda nam energii. Produkt musi być w związku z tym naturalny, jednak w każdej drogerii można dostać całkiem tanie oraz bardzo dobre olejki syntetyczne. W takim miejscu zakupimy również naturalne olejki, jakie są droższe, ale mają większą ilość właściwości, które wpływają na samopoczucie i relaksują. W zależności od potrzeby warto zdecydować się na olejki syntetyczne lub naturalne. Na pewno natomiast, jedne oraz drugie zagwarantują, iż nasza kąpiel będzie doskonała, relaksująca i wyjątkowa. Dlaczego nie zrobić sobie czasem takiego wyjątkowego wieczoru. Z pewnością wyjdzie nam to na dobre w te coraz chłodniejsze dni.

Tags: Wanna, kosmetyki, relaks