Czemu dobrze robić regularne ćwiczenia? Co nam zapewnia aktywność fizyczna? Jakie są największe zalety?

Posted on 21/06/2018 11:08pm

Z różnorodnymi ćwiczeniami, uprawianiem sportu oraz wszelkiego typu aktywnością jest taki problem, że bardzo trudno się do tego zabrać. Jednakże na pewno warto, ponieważ taka aktywność idealnie wpływa na samopoczucie, powoduje, że mamy chęć żyć.

ćwiczenia na świeżym powietrzu
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Niektórych z pewnością ciężko do tego przekonać, ale na szczęście są powody, które każdego mogą przekonać. W trakcie ćwiczeń na przykład organizm tworzy tak zwane hormony szczęścia, co oznacza endorfiny. Są one odpowiedzialne za idealny nastrój, w jakim znajdujemy się po treningu. Na pewno więc większa ilość ruchu to mniej stresu. Po każdym treningu czuć, iż było warto. Wysiłek fizyczny na pewno mobilizuje układ immunologiczny.


Dla zwiększenia wytrzymałości organizmu najlepsze są sporty wytrzymałościowe, jak aerobik czy szybkie pływanie, najbardziej korzystnie uprawiane 2-3 razy w tygodniu. Organizm w czasie tego rodzaju ćwiczeń będzie dotleniony, gdyż pęcherzyki płucne bardziej sprawnie likwidują szkodliwy dwutlenek węgla. Co więcej, do komórek organizmu może docierać większa dawka tlenu, to sprawia, iż polepsza się praca wszystkich narządów.


Oczywiście tego rodzaju ćwiczenia wykonujmy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, a jednocześnie warto korzystać z pomocnych gadżetów, jak opaska fitness- . Wysiłek fizyczny nie tylko przysłuży nam się modelując sylwetkę i spalając kalorie, lecz również spowoduje, iż nawet po zakończeniu treningu będzie spalał większą ilość kalorii. Najkorzystniej zobrazować to na takim przykładzie, iż kilka godzin po skończonych ćwiczeniach, jak siedzimy wypoczęci w fotelu, nasz organizm bez przerwy spala niepotrzebne kalorie. To wartość, jakiej nie można przecenić.kobiety biegające po parku
Author: iStock
Source: iStock
Wiadomą zaletą ćwiczeń fizycznych jest także lepszy wygląd, gdyż nie ulega wątpliwości, iż regularna aktywność ma wpływ na tę sferę. To niezwykle istotne, ponieważ zwiększa naszą samoocenę, tak więc czujemy się lepiej. Aktywność to także łączenie miłego z pożytecznym, przykładowo jak lubimy pływać to najlepiej kupić aparat wodoszczelny, ażeby uwieczniać fantastyczne podmorskie życie- przeczytaj szczegóły. Zyskujemy więc na zdrowiu, a także wzbogacamy nasze zdolności poznawcze i ogólnie mniej ulegamy nudzie.

Tags: sport, trening, ćwiczenia, gadżety, wysiłek fizyczny