Dawca nasienia ma szansę dopomóc osobom w spełnieniu marzeń

Posted on 25/02/2019 1:33pm

Przy nowoczesnej technologii potrzebny jest dawca nasienia. Medycyna znacznie bardziej się rozwija, a co za tym idzie, realne okazują się działania, o których jeszcze kilkanaście lat temu, można było marzyć. Dzisiaj bezpłodne pary, albo pary, które nie chcą posiadać partnera ale chcą posiadać maleństwo, mają szansę się zadecydować na zapłodnienie metodą in vitro.

kobieta w ciąży
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Wtedy do komórki jajowej pani, wprowadzana okazuje się być sperma wzięta lub od konkretnego mężczyzny - w sytuacji par, albo z banku nasienia - w przypadku samotnych kobiet. Jednak aby calutka ta procedura mogła mieć miejsce, niezbędny jest dawca nasienia, a więc mężczyzna, który zgłosi się do odpowiedniego banku nasienia () oraz pozostawi tam swoją spermę. Po wzięciu okazuje się ona badana, a potem zamrażana, przez co ma szansę zostać w ten sposób przechowywana nawet przez wiele lat oraz wykorzystana w najbardziej odpowiednim czasie.

Dawca nie będzie ojcem w rozumieniu prawnym

To co spowoduje, że znacznie więcej panów decyduje się na oddanie własnego nasienia, to fakt, że jest to procedura w całości anonimowa, więc ani matka, ani dziecko nie będą mieli szansy ubiegać się o uznanie ojcostwa oraz wypłacanie alimentów. Niektóre banki płacą za pozostawioną spermę, co ma szansę też oddziaływać na decyzję o podzieleniu się własnym nasieniem, nie mniej coraz częściej mężczyźni decydują się na takie zostawienie nasienie, z pobudek czysto ideologicznych, bo skoro mogą komuś pomóc, to czemu mieliby tego nie zrobić?
Nie ulega wątpliwości, że tacy mężczyźni są konieczni, bo bez nich wiele zapłodnień, nie mogłoby się odbywać. Zwłaszcza że z ich nasienia używają także pary, gdzie facet jest bezpłodny i wtedy to sperma od dawcy zostaje wykorzystywana.

ciąża
Author: kjg photos (Kristin Jona)
Source: http://www.flickr.com
Jest to konieczny element

Gdy nie byłoby nasienia oddawanego przez zdrowych mężczyzn, to nie dałoby się w różnych sytuacjach wykonywać zabiegów in vitro. To właśnie dzięki panom, którzy decydują się na pozostanie dawcą, sporo par ma szansę spełnić swoje marzenia o posiadaniu dziecka (poznaj więcej na gyncentrum.pl). Tylko wówczas, posiadając dobre nasienie możemy powodować, że konkretna kobieta będzie mamą zdrowego dziecka oraz będzie miała szansę spełnić się w macierzyństwie.

Tags: mężczyzna, kobiety, dzieci, pary