Dlaczego pojawiają się rozstępy oraz w jaki sposób możemy z czymś takim walczyć? O jakich rzeczach koniecznie trzeba wiedzieć?

Posted on 05/07/2018 12:15pm

Problem rozstępów dotyczy prawie siedemdziesięciu procent pań oraz 40 procent mężczyzn, jak widać jest to dosyć powszechne. Co to są rozstępy wiele osób ma pojęcie, to nieestetyczne, czerwone lub białe prążki. Często występują one na brzuchu, biuście albo pośladkach. Jak skutecznie z nimi walczyć?


Rozstępy to zwyczajnie ubytki w głębszych warstwach skóry, robią się one w wyniku zerwania włókien elastycznych. Włókna kolagenu i elastyny są w stanie zerwać się z dwóch przyczyn. Z jednej strony poprzez to, że w krótkim czasie narażone są na zbytnio duże rozciągnięcie, z kolejnej, bo są zbyt słabe. Rozstępy - sprawdź usuwanie rozstępów we Wrocławiu - pojawiają się bardzo często u kobiet w ciąży. Są także przypadłością ludzi, którzy uprawiają ćwiczenia kulturystyczne, ludzi cierpiących na nadwagę oraz u szybko wyrastającej młodzieży. Trzeba także dodać, iż czasem są wywoływane poprze zaburzenia hormonalne. Trzeba przyznać, że w leczeniu takich zmian najważniejsze jest to, na jakim są one etapie. Tworzą się one w dwóch etapach.
kosmetyki
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com


Pierwszy jest zapalny, jest wtedy, jak włókna elastyczne dopiero co zostały zerwane i w warstwie skóry właściwej nastąpił uraz. Na skutek tego pojawił się stan zapalny. W tej sytuacji można zauważyć na naszym ciele prążki w różnych odcieniach czerwonego - czytaj . Ten etap trwa od paru miesięcy do dwóch lat, długość tego etapu zależy od tego, jak silny mamy organizm. Ponieważ próbuje samodzielnie zwalczyć takie zmiany, takie rozstępy usuwanie nie dają jednak wymiernych rezultatów, gdyż ubytki we włóknach są zbyt duże. Po takim czasie mamy kolejny etap - zanikowy, w trakcie jakiego prążki stają się białawe, natomiast zerwana tkanka zamiast się regenerować, po prostu zanika. Rozstępom powinniśmy bez wątpienia zapobiegać.


W takim celu powinniśmy zadbać o właściwe natłuszczenie naskórka. Żeby takich zmian uniknąć najlepiej zastosować peelingi, jakie spowodują, że kosmetyki do nawilżenia i natłuszczające w łatwiejszy sposób są w stanie wniknąć w skórę - sprawdź więcej. Najlepsze efekty mogą dać też masaże, które możemy wykonać samemu w domu, na przykład pod prysznicem, masując konkretne miejsca okrężnymi ruchami szorstkimi gąbkami. Dość pomocne są też innego typu sposoby, jak nutrikosmetyki. Jeżeli będziemy je używać to istnieje szansa, iż usuniemy sporą część tych niechcianych zmian.

Tags: peeling, skóra, kolagen