Dobry psycholog w Katowicach.

Posted on 16/07/2019 6:38am

Pojęcie psychoterapia wywodzi się od greckiego słowa „psyche”-dusza i „therapein”- leczyć, oznacza zatem leczenie duszy. Zaliczają się do niej rozmaite oddziaływania o charakterze psychologicznym, które zmierzają do polepszenia samopoczucia pacjenta. Wspólną cechą tych oddziaływań jest kontakt między pacjentem a terapeutą, który stanowikluczowy środek leczenia.

psychoterapia
Author: Sohel Parvez Haque
Source: http://www.flickr.com
Cele psychoterapii ukierunkowane są zazwyczaj na zmiany zachowań i postaw pacjenta, jak także na rozwój jego umiejętności emocjonalnych.

Każda osoba doświadcza w swoim życiu problemów, czasem takich, z jakimi sam nie potrafi sobie poradzić. Nie w każdej sytuacji - najbliższe otoczenie, przyjaciele lub rodzina może pomóc. Właśnie wtedy potrzebny jest psycholog. Nierzadko osoby, które przychodzą pierwszy raz do psychologa tłumaczą, że nigdy nie przypuszczały, że będą musiały tutaj przyjść...

Kiedy dowiesz się o publikującej intrygującą Ciebie treść nowej witrynie, to najpierw zweryfikuj info (https://www.wola.centrumdemed.pl/oferta/ortodonta/) dotyczące źródeł, z których czerpie ona dane.

że dotychczas zawsze same radziły sobie z problemami. Konieczność konsultacji psychologicznej odbierają jako rodzaj porażki. Tymczasem terapia psychologiczna wymaga od pacjenta dużej odwagi, wytrwałości oraz szczerości wobec siebie samego i wewnętrznej motywacji. Na terapii psychologicznej w Katowicach - psycholog towarzyszy, doradza, pomaga dostrzec inną perspektywę i bardziej konstruktywne sposoby niwelowania trudności. Jeśli zdecydują się Państwo na pracę nad własnym rozwojem, psycholog będzie Państwa motywować. Psycholog z przyjemnością podzieli się wiedzą i wesprze w rozwiązywaniu problemów czy rozwijaniu umiejętności osobistych. W odpowiedzi na rozmaite potrzeby pacjentów, oferuje się psychoterapię indywidualną lub grupową, psychoterapię par i małżeństw, diagnozę dzieci i młodzieży, a także warsztaty umiejętności społecznych oraz grupy wsparcia.wizyta u psychologa
Source: flickr.com
Kluczowym narzędziem pracy psychologa jest rozmowa. Terapeuta nie ocenia i nie poucza. Sugerowana częstotliwość pracy terapeutycznej to 2-3 sesje tygodniowo. Terapia poprzedzona jest konsultacjami. Konsultacje psychologiczne, to jedno lub dwa spotkania o charakterze konsultacyjnym. Każda konsultacja trwa 50 minut i służy temu, by jak najlepiej zrozumieć naturę problemu klienta i zaproponować mu najbardziej odpowiednią formę pomocy. Potem następuje indywidualna psychoterapia długoterminowa. W czasie permanentnych spotkań pacjent opowiada terapeucie to, co uzna za ważne, poruszające lub po prostu warte opowiedzenia, bez żadnych tematów tabu. Optymalna częstotliwość sesji w przypadku terapii długoterminowej to dwa lub trzy razy tygodniowo. Terapia trwa do czasu rozwiązania trudności pacjenta. Decyzję o zakończeniu terapii podejmuje wspólnie terapeuta i pacjent.

Tags: Pacjent, terapeuta, problemy, Psycholog, pomoc, psychoterapia, kłopoty