Elegancki mężczyzna

Posted on 02/02/2018 10:12am

W zasadzie zawsze przywiązywano wagę do tego, czy dana osoba jest zadbana. Dotyczyło to zwłaszcza kobiet, na których prezencję zważano najbardziej. W dawnych czasach to panie były swego rodzaju ozdobą, pomimo mężczyzna w różnorodnych sytuacjach również miał obowiązek zadbać o higienę i o wysoki poziom elegancji.
facet
Author: Susan Solinski
Source: http://www.flickr.com
Obecnie o wiele większą uwagę zwraca się na wygląd panów. Zwracają na to uwagę zarówno panie, jak i przykładowo ewentualni zatrudniający. Wymagany jest już nie tylko elementarny stopień higieny osobistej, ale również poczucie stylu i używanie różnorodnych środków kosmetycznych. Można więc powiedzieć, że zadbany mężczyzna obecnie potrzebuje większej liczby środków niż dawniej. Oczywiście stałą wartością jest umiejętność odpowiedniego dopasowania wyglądu i stylu do okazji. Elegancki mężczyzna będzie zatem prezentował się całkowicie odmiennie na rozmowie kwalifikacyjnej niż na przykład na ślubie.

Środki kosmetyczne

Niektórzy ludzie są zdania, że stosowanie przez mężczyzn perfum czy innych tego typu kosmetyków jest „niemęskie” i powinno być jedynie domeną pań. Jest to rzecz jasna nieprawda. Ma to odzwierciedlenie szczególnie we wrażeniach kobiet, które dużą wagę przywiązują do zapachu mężczyzny. Rzecz jasna podstawą jest zadbanie o higienę w celu pozbycia się wszelkich niemiłych zapachów. Odpowiedni dobór zapachu jest już dalszym stopniem wtajemniczenia. W tej kwestii często zdarza się, że panowie szukają pomocy i rady u swoich partnerek. Obecnie coraz częściej również zdarza się, że mężczyźni sięgają po typowo damskie kosmetyki, takie jak przykładowo krem do twarzy czy nawet bezbarwny lakier do paznokci.

ModaMężczyzna u kosmetyczki
Author: DER-MED
Source: DER-MED
Moda dla mężczyzn nie jest wprawdzie dziedziną tak zaawansowaną jak moda damska, jednak przewiduje niezwykle szeroki wybór stylów i rozwiązań. Nie jest oczywiście obowiązkiem współczesnych mężczyzn śledzenie obecnych trendów w modzie i dopasowywanie się do nich za wszelką cenę. Dobrze jest jednak co jakiś czas odświeżyć garderobę, by nie była przestarzała. Nierzadko zdarza się, że męska szafa jest niezwykle uboga, co niewątpliwie dobrze jest zmienić. Warto zainwestować na przykład w kilka par obuwia na różnorodne okazje. Obuwie musi być wysokiej jakości i możliwie zadbane.

Tags: mężczyzna, kosmetyki, styl, moda, wygląd, zapach, higiena osobista