Gadżety dla dowolnego kibica piłki nożnej.

Posted on 08/01/2019 7:33am

„Piłka jest okrągła, a bramki są dwie” – zwykł mawiać świętej pamięci Kazimierz Górski. I wydaje się, że nikt od jego czasów, nie wymyślił bardziej trafnego przepisu na, to czym właściwie jest piłka nożna. Tylko co z tego, skoro nasza drużyna wydaje się tego nie znać
.
Na szczęście mamy coś co nas uskrzydla: kibiców, na których wciąż można liczyć. Są obecni na każdym meczu, stadiony są od nich przepełnione, a każdy celny strzał jest przez nich wykrzyczany. To dzięki nim powstał biznes z gadżetami dla kibiców. Każda drużyna ma koszulki ze swoimi nazwiskami, a jak grzyby po deszczu rodzi się następny sklep piłkarski - .

Takie sklepy posiadają w swoim asortymencie praktycznie wszystko można wyprodukować z nazwą danej drużyny. Mamy zatem: koszulki, piszczałki, chorągiewki i cała reszta.

Przebojem mistrzostw z 2012r. były piłki nożne. To już ponoć tradycja, że na każde mistrzostwa świata tworzona jest inna piłka, która ma stać się obiektem westchnień każdego zagorzałego miłośnika piłki. Któż nie chciałby mieć piłki podobnej do tej, którą kopie Ronaldo? Toż to must have każdego fana piłki nożnej. Podobne piłki sprzedawały się błyskawicznie. W końcu chyba każdy pragnie mieć po takim zbiorowym szaleństwie jakąś pamiątkę i po latach wrócić myślami do radosnych chwil.

Gadżety bez wątpienia pełnią funkcję swego rodzaju spoiwa i tworzą fenomenalny efekt. Nie ma nic bardziej integrującego niż widok setek ludzi ubranych podobnie, których oprócz nich łączą jeszcze podobne odczucia. I ten niosący się krzyk szczęścia dobywający się z każdego gardła i niejednej piersi, gdy nasza drużyna (zobacz więcej) zdobywa bramkę.

Mimo że gadżety to często czysty interes, jeśli chodzi o producentów, którzy za nim stoją, jednak dla przeciętnego człowieka, to urasta on do rangi symbolu. Chyba nic nie pokazuje mocniej oddania drużynie niż idący ulicą kibic, z niesionym wiatrem szalikiem we wzorach swojej drużyny - . Często dla kibica posiadanie tego typu symboli jest stawiane za punkt honoru. Tylko szkoda, że nasza reprezentacja, niesiona takim dopingiem jeszcze nie do końca odnajduje się wspólnie w grze. Może należy członkom zafundować po koszulce kibica?Tags: gry, piłka nożna, reprezentacja, Mistrzostwa Świata, szaliki, sklepy