Główne elementy wyposażenia najmłodszych zawodników trenujących piłkę nożną

Posted on 04/12/2017 10:24am

Dla coraz większej ilości dzieci sport pełni ważną rolę w ich codziennym życiu. Nie tylko pozwala na pozytywne wykorzystanie energii, ale także będzie uczył ciężkiej pracy, dyscypliny i współzawodnictwa. Wśród licznych dyscyplin, jakie uprawiają dzieci szczególnym powodzeniem cieszy się piłka nożna. Różnego rodzaju sekcji i klubów jest w każdym mieście i miasteczku co najmniej kilka, i w każdym z nich ilość piłkarzy jest rzeczywiście duża. Czasami swoją przygodę z piłką zaczynają już paroletnie maluchy, wtedy już spokojnie mogą się oswajać z kopaniem piłki i uczyć zasad trenowania.

gra w piłkę nożną
Author: Paul Wilkinson
Source: http://www.flickr.com
Podstawówka to już bardziej zaawansowane treningi, a im lat przybywa, tym i zajęć i wyzwań będzie coraz więcej. Najmłodsi piłkarze bardzo często występują w różnego rodzaju turniejach i ligach, ucząc się przy okazji, jak się przegrywa i wygrywa. W wielu klubach do trenowania podchodzi się bardzo poważnie, odbywają się one parę razy na tydzień praktycznie przez cały rok. Jeżeli się będzie w taki sposób podchodzić do trenowania, to bezwzględnie należy wyposażyć młodego chłopaka w odpowiednie akcesoria piłkarskie, dzięki którym trening będzie dla niego przyjemny, a jednocześnie bezpieczny.Podstawą dla każdego młodego piłkarza są dobre buty. Należy je dobrać pod kątem nawierzchni, na której się gra. Jeżeli treningi będą się odbywać przez cały rok, to potrzebne może być kilka par. Do grania na trawie doskonale będą się nadawać korki, na nawierzchnie sztuczne lanki, a na treningi na parkiecie halówki z płaską podeszwą.

Trzeba także zadbać o właściwy strój, zwłaszcza na jesień i wiosnę ma to duże znaczenie, ponieważ łatwo wtedy o przeziębienie. Koniecznie przy chłodniejszych dniach należy założyć czapkę i rękawiczki, dzięki temu będzie się unikać przechłodzenia ciała. Kolejnym przydatną częścią wyposażenia trenującego są piłki adidas. Wprawdzie w czasie treningów używa się przeważnie klubowych, to mimo wszystko należy mieć swoją własną, aby można było w każdej chwili wyjść na boisko i potrenować. Wraz z piłką powinno się również zaopatrzyć w zapas igieł oraz pompkę.

Tags: sport, trening