I jak tu nie biegać?

Posted on 05/12/2017 1:23pm

Jeśli jeszcze nie połknęliście biegowego bakcyla lub w dalszym ciągu skutecznie opieracie się namowom bliskich, którzy proponują wspólny bieg, załóżcie sobie plan na nadchodzący miesiąc: spróbuję. W końcu nic nie tracę, mogę tylko zyskać.


Buty do biegania PUMA Faas 600
Author: PUMA
Source: treningbiegacza.pl
Tysiące Polaków biega, co możemy zaobserwować na każdym kroku. Dlaczego to robią? Dla zdrowia, odreagowania, udowodnienia sobie i innym, że podołają.
Dodatkowo to tani sport, gdyż aby biegać niepotrzebne są długie szkolenia czy profesjonalne oprzyrządowania. Powinniśmy posiadać jedynie dobre buty, wygodne ubranie sportowe i... ruszamy w trasę.


Stopy to część ciała najbardziej narażona na wszelakie kontuzje podczas joggingu. Dlatego ważne jest, aby dobrać dla siebie model obuwia przeznaczony z myślą o joggingu. Godnymi uwagi, wyjątkowo popularnymi w ostatnich latach, są buty Puma Faas 300. Lekkie, sprężyste, pozwalają biegać naprawdę szybko, zapewniając przy tym dobrą amortyzację.

Cieniutka jak pajęczyna cholewka oprócz tego, iż oryginalnie się prezentuje, daje również odpowiednią wentylację. Są to buty sportowe, które powinny spodobać się każdemu biegaczowi, ceniącemu minimalizm.
Idealnie jest gdy ubranie sportowe zapewnia nam komfort, a bezszwowe wykonanie pozwala uniknąć nieprzyjemnych otarć czy podrażnień. Powinny nas też zainteresować elementy odblaskowe (znajdujące się zwykle przy kołnierzyku) oraz kontrastowe wstawki, które poprawiają naszą widoczność.
I nie zapominajmy, trening wczesną porą lub wieczorem w chłodniejszy dzień wymaga długiego rękawa.

Obrazem wytrenowania organizmu jest tętno spoczynkowe – jeśli jest w dobrej formie, mamy niższe tętno. A wiedzmy, że im wolniej bije nasze serce, tym większe mamy szanse na długie życie. Pomiar przeprowadzamy po przebudzeniu, najlepiej w pozycji leżącej. Wiedząc jakie posiadamy tętno, jesteśmy w stanie kontrolować każdego dnia stan organizmu i uwzględniając dane, dostosowywać intensywność treningów.

Biegacze uważają, iż jeśli biegniemy wolno 21 kilometrów i przez ten czas nie udało nam się rozwiązać problemu, to jest on nierozwiązywalny. Dlatego wyruszajmy przed siebie, a zapewne znajdziemy wyjście z z największych tarapatów.

Tags: zdrowie, buty sportowe, bieganie, ubrania sportowe