Jak brzmią popularne argumenty za i przeciw powszechnego dostępu do broni? Czy ta debata stale wzbudza duże emocje?

Posted on 11/04/2019 7:52am

Posiadanie broni wzbudza w wielu ludziach skrajne emocje. Jedni uważają, iż broń dobrze by była czymś łatwo dostępnym, inni z kolei mówią, że dostęp do broni nie powinien być łatwy. Dostępny jedynie dla nielicznych, w wyjątkowych sytuacjach.


Temat ten to nic nowego.
Jest on poruszany właściwie za każdym razem, gdy dochodzi do jakichś sytuacji niebezpiecznych z użyciem broni. Często słyszymy o tego typu sytuacjach w kontekście Stanów Zjednoczonych, gdzie dostęp do broni to coś normalnego. W Ameryce jest bardzo silna tradycja, gdy chodzi o możliwość posiadania broni i jej używania w momencie zagrożenia życia albo ochrony dobytku. To w Ameryce mamy sporo firm z długą historią, które produkują broń. Przykładem może być Smith&Wesson otworzona w 1852 roku . To spore oraz rozpoznawane na całym świecie przedsiębiorstwo, jakie wytwarza broń (http://progun.pl/bron) palną oraz sprzęt dla służb mundurowych. Natomiast takich firm jest znacznie więcej.


jazda konna
Author: Goldwin


Całkiem sporo jest osób, które uważają, że także w naszym kraju dostęp do broni powinien być łatwy. Sądzą oni, iż to zwiększyłoby bezpieczeństwo obywateli, którzy mogliby bronić się na przykład podczas włamań albo napaści. To miałoby w pewnym stopniu wyrównać szansę pomiędzy obywatelem, a osobom stwarzającą zagrożenie. To jedna strona, natomiast inni boją się, że posiadanie broni uruchomi lawinę niebezpiecznych zajść z jej wykorzystaniem. Wiele ludzi nie będzie miało skrupułów, aby po nią sięgnąć.


Dla niektórych broń to tylko broń palna, jednak warto pamiętać też o różnych narzędziach, które są przykładowo używane podczas polowań. To na przykład noże myśliwskie. Jednym z bardziej znanych jest nóż fixedy, jakiego ostrze nie jest składane. Nóż dzięki temu jest niesamowicie trwały oraz może znieść sporo. Sprawdza się doskonale na wyjazdach survivalowych. Taki sprzęt to również broń, jaka jest w powszechnym użyciu. Dlatego moglibyśmy się zastanowić nad argumentem osób obawiających się, że w przypadku powszechnego dostępu do broni, ludzie będą używać jej bez opamiętania.


Właściwie sporo rzeczy może uchodzić za broń, mentalności ludzi nie zmienimy. Tak naprawdę krzywdę możemy sprawić każdym narzędziem i to nawet ze skutkiem śmiertelnym. Z tej przyczyny może nie warto się obawiać tego, że broń będzie dostępna dla każdego. Jeśli ktoś będzie chciał wyrządzić komuś krzywdę, to jest w stanie zrobić to i nie używając broni.
Z pewnością sprawdzić może się coś na wzór ewidencji oraz sprawdzanie tego jak używana jest broń. Tak naprawdę debata na temat dostępu do broni to temat stale burzliwy, jaki dzieli członków społeczeństwa. Każdy posiada wszak swoje argumenty przemawiające za albo przeciw powszechnemu kupowaniu broni.

Tags: czas, lek, wyjazd