Jak chronić cerę jesienią, by była wspaniała oraz zdrowa.

Posted on 11/07/2018 7:05pm

Czas jesieni to niełatwy czas dla cery. Zwykle jest ona wysuszona po ciepłym lecie, dlatego trzeba ją nawilżyć, ale ważne jest też, by właściwie ją chronić a także przygotować na chłód i niewysokie temperatury zimowe. Jest wiele sposobów,by sprostać wszystkim tym wyzwaniom.

pielęgnacja skóry na szyi
Author: Fotolia.com
Source: Fotolia.com
Najważniejsze jest stosowanie dobrej jakości kremów przynajmniej 2 razy na dzień. O poranku powinno się używać kosmetyków mocno nawilżających a także ochronnych, zwłaszcza z filtrem UV chroniącym przed złym promieniowaniem słonecznym. Przede wszystkim powinny to być kremy lekkie, na które w prosty sposób można nałożyć make up, np. avene kremy.

Wieczorem i na noc powinno się użyć kosmetyków gęstszych i cięższych, nawet tłustych, które zawierają więcej składników odżywczych, takich jak bioderma kremy albo kosmetyki innego typu poważanych producentów - .Dla kobiet o skórze wrażliwej najlepsze będą dermokosmetyki, to znaczy wysokiej jakości kosmetyki tzw. marek aptecznych, dostępnych tylko w aptekach a nie zwykłych drogeriach. Możemy tam kupić produkty w różnych cenach, zarówno wytwórców polskich, jak i ze świata. Wybierając produkt, najlepiej poprosić o pomoc aptekarkę, która specjalistycznie poradzi, który krem jest najlepszy dla naszej skóry. Kiedy szukamy czegoś do silnego nawilżenia, to krem la roche posay skóra sucha będzie tu najlepszym rozwiązaniem.

Kupując produkt nawilżający należy też zwracać uwagę na inne jego zalety oraz szukać kremów, które działają odmładzająco, ujędrniająco i ochronnie na cerę. Warto zakupić kremy vichy skóra sucha lub podobne, które zawierają bogate składniki odżywcze. To pozwoli na zachowanie najlepszej kondycji cery przez caluśki rok, również w tak trudnym pogodowo okresie przejściowym, jak jesień.

pielęgnacja skóry na szyi
Author: sunshinecity
Source: http://www.flickr.com
Wraz z kremami warto kupować też maseczki do twarzy i przynajmniej czasem używać serum. Zarówno maski jak i sera to najlepsza „bomba” witaminowa i odżywcza dla cery. Maseczki powinno się nakładać parę razy w tygodniu, nakładając na twarz na kilka minut a następnie solidnie spłukując. Jeśli idzie o serum do twarzy, to specjaliści najczęściej doradzają, aby użyć je raz na dzień, ale w rzeczywistości jest to uzależnione od typu serum – niektóre wymagają stosowania codziennie, a inne – co parę dni. Najistotniejsza jest jednak konsekwencja – regularne wklepywanie dobrej jakości kosmetyków pozwoli na cieszenie się świetną i piękną skórą przez długie lata -

Tags: kosmetyk, twarz, Krem, SERUM