Jak najlepiej dopasować buty do gry w nogę?

Posted on 18/03/2019 10:30am

Każdy, kto ma zamiar rozpocząć grać w football, z pewnością musi zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiedni dobór butów to niezwykle istotna sprawa. Źle wybrane buty mogą w znacznej mierze przeszkadzać na boisku, bez względu na to, czy gramy zawodowo, czy też zupełnie amatorsko. Należy zatem przekonać się, jakie są najlepsze typy butów oraz jak je należycie dobrać.


Halówki Nike Tiempo Legacy
Author: Nike
Source: www.r-gol.com
Warto pamiętać w głównym stopniu o tym, iż odpowiednio dopasowane buty sportowe mają ogromny wpływ na doskonały komfort gry, na czym bez wątpienia wszystkim zależy. Znacznie ważniejszy jest jednak fakt, że w ogromnej mierze zmniejszają także ryzyko potencjalnych kontuzji, na jakie niestety jesteśmy narażeni zmierzając na boisko.

Współcześnie producenci prześcigają się w dostarczaniu nam coraz bardziej innowacyjnych butów. Różnią się one designem, kolorem, różnego rodzaju ciekawymi udogodnieniami. Pamiętać jednak należy, że w sytuacji gry w piłkę nożną najważniejsze jest, aby buty były komfortowe i bezpieczne.

Niewątpliwie bardzo wiele ludzi wybiera tzw. halówki. Jak sama nazwa wskazuje, doskonale nadają się w trakcie gry w halową odmianę piłki nożnej. Aczkolwiek jak się też okazuje, bez przeszkód można w nich grać również na asfalcie czy na murawie. Bardzo popularne wśród profesjonalnych graczy są buty halowe Nike - atrakcyjne ceny: . Pamiętać jednak powinniśmy, iż gra w halówkach na mokrej murawie jest praktycznie niemożliwa, bowiem będziemy się w nich ślizgać jak na łyżwach.

Gdy potrzebna jest bardzo duża przyczepność, należy wybierać raczej tzw. wkręty.

Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej o tej samej dyscyplinie. Pod poniższym linkiem oczekuje na Ciebie znaczną ilość postów.

W takim obuwiu gra na wyboistej lub śliskiej murawie okazuje się znacznie prostsza. Nie są jednak polecane do gry na twardej powierzchni. W takim obuwiu również niezwykle łatwo zrobić krzywdę przeciwnikowi.

Bardzo znane wśród graczy są również lanki, czyli korki wykonane ze sztucznego materiału. Popularne są także tzw. turfy, które doskonale sprawdzają się na sztucznej nawierzchni, twardym boisku, a nawet murawie pokrytej śniegiem.

Jak się zatem okazuje, wybór właściwego obuwia zależy od kilku niezwykle istotnych aspektów. Zawsze powinniśmy mieć na uwadze nie tylko swoje upodobania dotyczące wyboru butów, ale przede wszystkim względy takie jak chociażby rodzaj murawy, na jakiej będą mieć miejsce mecze.

Tags: piłka nożna, buty sportowe, halówki