Jak przygotować się do jazdy rowerem? To jest zależne od tego czy jeździmy w dalsze trasy czy wręcz przeciwnie jedynie rekreacyjnie?

Posted on 10/02/2019 7:30am

Odpowiednie ubranie na rower jest niezbędne, jeżeli chcielibyśmy czuć się komfortowo w każdych warunkach. O jakich rzeczach przede wszystkim musimy pamiętać oraz co jaki mamy wybór? Bardzo ważne są potówki. Jest to rodzaj bluzki, która ściśle przylega do ciała. Niektórzy zakupują potówki o rozmiar mniejsze aniżeli koszulki, można tak robić, natomiast musimy zapamiętać, żeby tak odpowiednia potówka nie ograniczała ruchów, bo będzie to bardzo irytujące.

Rowerzyści
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Głównym zadaniem potówek jest odprowadzanie potu na zewnątrz, przez to skóra nie jest mokra. Do tego przeciwdziała to wychładzaniu ciała, a przy okazji powoduje, iż skóra nie ma niemiłego zapachu. Ta wierzchnia warstwa jest polecana nie tylko dla osób, które jeżdżą zawodowo, lecz też dla jeżdżących tym środkiem lokomocji codziennie do pracy.

Co istotne, luźne koszulki rowerowe nie są w stanie zapewnić tak dobrego odprowadzania potu ze skóry, gdyż nie przylegają do niej. Potówki dobrze sprawdzają się w czasie jazdy po górach. Usuwają pot w czasie morderczych podjazdów, lecz także ochraniają przed chłodem w czasie szybkich zjazdów. Druga warstwa, którą na sobie dobrze mieć to koszulka [matuula.pl] rowerowa. Sporo osób kupuje koszulki z bawełny, ale te nadają się tylko do niezbyt intensywnej jazdy. Jest tak, ponieważ kiedy się szybko spocimy, to przez całą drogę będziemy mieć nieprzyjemnie wilgotną koszulkę, która będzie jakiś czas schła. Jak dużo może kosztować tego typu koszulka - oferta koszulek z nadrukiem?


Prawdą jest, iż za dobry produkt na pewno trzeba trochę zapłacić. Dajmy na to, koszulka w kwocie 40 złotych z pewnością będzie odpowiednia do lekkiej jazdy w okolicy. Wtedy warto sobie zadać pytanie, do czego nam w ogóle koszulka, jeśli zamierzamy sporadycznie i na krótkie dystanse używać roweru?

Jednocześnie, przy bardziej intensywnym użytkowaniu, tanie koszulki w sumie dość szybką tracą pierwotne cechy. Posiadają obniżoną wytrzymałość, złe jest odprowadzanie potu i tak dalej. Jeżeli w związku z tym mamy coś wybrać na dłuższe trasy, to najlepiej zestaw: potówka plus profesjonalna koszulka. Najlepsze są koszulki rowerowe z nadrukiem, które prezentują się dość profesjonalnie. Przy tym z pewnością odróżniamy się w grupie ludzie.

Tags: T-shirt, praca, potówka