Jak sposób dbać o brodę - dużo sposobów wyczytasz w tym artykule.

Posted on 12/12/2018 7:24am

Elegancki mężczyzna musi umieć zadbać o swoje owłosienie. Mycie, układanie i strzyżenie, to wyłącznie część zabiegów. Należy też sięgnąć po wosk do wąsów i olejek, lub balsam do brody.


Stylizacja zarostu potrzebuje wielu zabiegów, by facet nie wyglądał jak Tarzan.
Żeby móc go jakoś wystylizować nie obejdzie się bez strzyżarki, czy też trymera, czy nawet maszynki jednorazowej.


podróż
Author: Farouk Systems


Dobrym rozstrzygnięciem dla mężczyzny o kwadratowej buzi jest taka stylizacja, która zrówna te cechy. Jest możliwość ów rezultat zdobyć na przeróżne metody. Przede wszystkim powinno się starać się po bokach przyciąć krótko, a na policzkach cokolwiek dłużej. To da efekt przedłużenia twarzy. Przy kształcie twarzy trójkątnej dobrą alternatywą będzie wyzerowanie policzków, które ze względu na kształt twarzy są przeważnie za mocno uwydatnienie - istotnie więcej . Niezwykle istotne jest w tym wypadku, ażeby boki pozostały nie wygolone i całkiem mocno uwydatnione.


Skoro mężczyzna postanowi nosić zarost, powinien o niego zadbać. Dziko rosnący zarost nie pasuje eleganckiemu panu. Wosk generalnie pozwala ułożyć wąsa. Naturalnie włosy zarostu rosną w dół i błyskawicznie zaczynają docierać do ust. Powoduje to nieprzyjemne odczucie nasza strona internetowa), wygląda nieestetycznie i do tego taki wąs błyskawicznie się brudzi.


Olejek do brody jest nieco mniej popularny niż wosk, natomiast bardzo dobrze się sprawdza przy pielęgnacji brody. Służy nawilżeniu włosów i cery brody. Dzięki temu włosy się delikatnie świecą i w dotyku są zdrowe. Najważniejsze jest to, że odżywiona cera zaprzestaje swędzieć, a włosy przestają się tak zawijać i ciągnąć.


Olejek kładzie się najpierw na dłoń, a potem rozciera go drugą ręką. Następnie wciera się preparat w głąb brody, do samej skóry. Dlatego że olejek ma natłuścić i nawilżać, najodpowiedniej jest użytkować go zaraz po kąpieli, bądź myciu brody, jednak dopiero na wysuszone włosy. Większa część olejków posiada szczególne aplikatory, jakie nadają im aptecznego charakteru.
Po tym zabiegu przychodzi moment na dobre rozczesanie włosów zarostu. Wpierw czeszemy ogół pod włos, a potem już z włosem i konstruujemy bryłę brody. Dzięki temu rozczeszemy ją solidnie i dodatkowo rozprowadzimy porządnie olejek.

Tags: nos, oko, cera, owłosienie