Jakie są podstawowe opakowania, w jakich sprzedawane są kosmetyki, z jakiego powodu jest ich tak duża ilość.

Posted on 30/09/2018 7:17am

Kosmetyki sprzedawane są w dużej ilości opakowań, ich liczba jest tak duża, że trudno je nawet sklasyfikować wszystkie. W dużym stopniu będzie to wynikać z faktu, że i samych kosmetyków jest wiele rodzajów. Szampony, kremy, szminki lub dezodoranty będą wymagać oddzielnych opakowań.


A przy tej grupie produktów jeszcze jedna sprawa jest istotna. Wielu wytwórców kosmetyków pragnie wyróżnić się wśród innych, a jednym z najlepszych sposobów na to właśnie będzie zaprojektowanie oryginalnego, ciekawego opakowania. Jest to bardzo widoczne na półkach w sklepach, gdzie flakoniki lub butelki
twarz
Author: www.homejobsbymom.com
Source: http://www.flickr.com
mają coraz wymyślniejsze kształty, ale dzięki temu będzie więcej szans na to, że ktoś je zauważy i wybierze. Opakowania kosmetyków bardzo często bowiem mają za zadanie nie tylko ochraniać zawartość, ale także kusić swoim wyglądem do kupna. W przypadku markowych perfum czasami wręcz dochodzi do przypadków, gdy są one kupowane właśnie z powodu flakonika, często ich projektami zajmują się artyści światowej sławy.

Dość ważną rolę przy opakowaniach kosmetyków spełnia ich wielkość . Takie same kosmetyki sprzedaje się najczęściej w kilku najróżniejszych wielkościach, w zależności od oczekiwań można będzie zakupić albo - więcej informacji - coś niedużego, albo większe pudełko lub butelkę. Jeśli ktoś używał będzie często jakiś kosmetyków i wie dobrze, że je wykorzysta, to większe opakowania będą praktyczniejsze, a oprócz tego przeważnie będą tańsze. Przy kosmetykach są dokładnie te same zasady, co w całym handlu, czyli duże ilości znacznie bardziej się będą opłacać od małych.


Jednak w niejednym przypadku duże opakowania będą mało praktyczne czy wygodne w użyciu, więc w razie czego można kupić mniejsze kosmetyki. A czasami nie będzie wręcz innego wyjścia, bo na przykład do samolotu nie można wnosić niczego, co przekracza określoną objętość. W takiej sytuacji zabrać można ze sobą niewielką kosmetyczkę, do jakiej włoży się niewielkie tubki, butelki albo fajne odwiedź nas coraz częściej spotykane saszetki z kremami albo szamponami -porównaj.

Tags: projekty, kosmetyczka, producenci, wytwórcy