Jakim sposobem każdego dnia pielęgnować swoje włosy?

Posted on 11/07/2018 3:52pm

Odpowiednia pielęgnacja włosów to jeden z najważniejszych sposobów, aby wciąż wyglądały pięknie i zdrowo. Zapewne każdy z nas chciałby posiadać takie włosy. Jedwabiste, zdrowe włosy mogą stać się naszą główną zaletą.
Dziewczyna
Author: Aykes
Source: http://www.flickr.com
Warto więc przekonać się, co należy zrobić, aby włosy zawsze prezentowały się świetnie. Włosy powinniśmy myć tak często, jak tylko czujemy potrzebę. W tej sytuacji musimy jednak pamiętać o tym, aby stosować kosmetyki perfekcyjnie dostosowane do typu włosów. Jest to szczególnie ważne w sytuacji szamponu oraz odżywki do włosów Warto jednak wiedzieć o tym, że im częściej myje się włosy, tym częściej mogą się przetłuszczać. W tym przypadku warto jest zmienić odżywkę czy maski do włosów na bardziej lekkie, nie obciążające naszych włosów.

Do codziennego czesania warto używać miękkich szczotek. Powinniśmy także pamiętać o tym, by zarówno szczotki, jak i grzebienie zawsze pozostawały w idealnej czystości. Jeżeli uczęszczasz na basen, nie możesz zapominać o zabieraniu czepka. Sylikonowy czepek doskonale ochroni włosy przed szkodliwym oddziaływaniem wody chlorowanej. Jeśli o tym zapomnimy, bezpośrednio po opuszczeniu basenu należy precyzyjnie umyć włosy, a następnie warto zaaplikować na nie odżywkę.

Kobieta
Author: Aykes
Source: http://www.flickr.com
Osoby z długimi włosami nie powinny nazbyt często zapinać je w końskie ogony lub układać wymyślnych fryzur. Zdecydowanie lepiej dla twoich włosów, jak również skóry głowy, jeśli na co dzień będziesz nosić nieco luźne upięcia. Zbyt ciasne upięcia mogą zdecydowanie osłabić cebulki włosów. Przed pójściem spać, należy delikatnie rozmasować skórę głowy, a później wyczesać włosy.Jeżeli posiadasz tendencję do łupieżu, musisz aplikować skuteczny szampon na łupież, jaki będzie neutralizował tę dolegliwość - przykłady. Jeśli problem ten się nasila, warto skonsultować się z lekarzem. Niekiedy przyczyną łupieżu jest niewłaściwy poziom hormonów.Przed zakupem preparatów do włosów, należy szczegółowo zaznajomić się z informacjami na opakowaniu. Powinniśmy również zapytać fryzjera, jakie preparaty poleca dla naszych włosów. Nigdy nie wolno zapominać również o stosowaniu odżywki, a raz w tygodniu stosować odpowiednie kosmetyki odżywiające, takie jak np. maski. W ten sposób nasze włosy zawsze będą prezentować się zdrowo i pięknie.

Tags: kosmetyki, włosy, fryzury, szczotki