Jakimi metodami współczesna kosmetologia radzi sobie z różnorodnymi problemami z wyglądem.

Posted on 18/03/2016 3:37pm

Wraz z upływającymi latami nasze ciała zaczynają się zmieniać, i to nie zawsze na lepsze. Skóra traci swoją dawną sprężystość, a w niejednym miejscu pojawiają się nadmiarowe fałdki, niezbyt ładnie wyglądające. Na część z takich problemów znaczący wpływ ma sposób życia. Nieodpowiednia dieta, brak ruchu, przemęczenie i stres to główne elementy powodujące problemy z wyglądem.
otyłość
Author: FBellon
Source: http://www.flickr.com
Niestety występuje tu taki problem, że takie zaniedbania bardzo szybko widać, lecz ich wyeliminowanie wcale nie będzie takie proste i wymaga sporo poświęcenia i wytrwałości. Na szczęście bardzo w powrocie do dobrego wyglądu pomóc może współczesna medycyna estetyczna, oferując dużą ilość zabiegów redukujących niechciane objawy i poprawiających wygląd. Na przykład w przypadku występującej bardzo często pomarańczowej skórki kobiety do wyboru będą miały liczne zabiegi na cellulit (bonusy), dzięki którym będą się mogły uporać z tymi niezbyt estetycznymi problemami. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych przyrządów większość z tych zabiegów jest niezwykle bezpieczna i nie daje praktycznie żadnych efektów ubocznych.

Kolejnym obszarem, który jest korygowany coraz częściej przez kobiety, jest tak często występujący tłuszcz. Jeszcze do niedawna główną techniką jego eliminacji była klasyczna liposukcja kolan (-> przejdź). Zabieg ten wykonuje się przy pomocy wbijanych w tkanki skórę igieł, przez które usuwa się tłuszczowe komórki. Jednak jest on dość inwazyjny, będzie wymagał poważnej ingerencji w ciało i niekiedy rodzi rozmaite powikłania.
Liposukcja laserowa Palomar SlimLipo 3D
Source: http://www.lipoline.pl/
Dlatego też coraz bardziej zaczyna się z niego rezygnować na rzecz innych, znacznie bezpieczniejszych i skuteczniejszych metod. Ostatnio bardzo popularna jest liposukcja ultradźwiękowa, wykorzystująca fale o odpowiedniej częstotliwości do rozbicia komórek tłuszczowych. W przeciwieństwie do klasycznej odmiany tego zabiegu nie będzie się tu ingerować w organizm, dzięki czemu wyklucza się możliwość wystąpienia licznych powikłań. Taka liposukcja używana być może na wszystkich częściach ciała, nie ma żadnego problemu aby przy jej pomocy usuwać na przykład tłuszcz na twarzy (całkiem pomocna strona, warto zajrzeć).

Tags: skóra, organizm, tłuszcz