Kamery dla wymagających – jak wybrać najlepszy produkt?

Posted on 06/12/2018 9:18am

Wakacje na desce – w zimie i w lecie – można utrwalić na filmie. Nowe możliwości są potężne, a za normalnie pieniądze można kupić naprawdę fachowy sprzęt. Decydując się na kamerę, zazwyczaj należy wybrać jej cel. Jeżeli uznaliśmy, że potrzebna jest nam kamera dla aktywnych, musimy poszukać wśród konkretnych modeli.
Oczywiście cena jest zazwyczaj istotną barierą, ale tutaj także decydujemy, jak profesjonalny sprzęt kupujemy. Kamera do tworzenia pewnego rodzaju portfolio rolkowych osiągnięć powinna być naturalnie sprawniejsza niż taka, mająca służyć tylko pamiątkom z wakacji. Bardzo ważne jest to, gdzie mamy w planach pokazywać filmy.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło szkoła kitesurfingu a odkryjesz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapamiętasz.

Do internetu bez problemu mogą być kamery SD, ale to HD rozszerza możliwości – tak jak kamera GoPro Hero 3+ Black .

Kamery sportowe są niewielkie i poręczne, zwykle możemy kupować wodoodporne modele. Wiadomo, że należy je dobrać do typu dyscypliny sportowej. Inną kamerę wybierają rolkarze, a inną rowerzyści. Kamera ma mocowanie do kasku, w górach bez wątpienia musi być wytrzymała.Kamera GoPro Hero3
Source: http://kamerynakask.pl/
Dokładnie typ mocowania ma tu spore znaczenie, ponieważ kamery narciarskie np. możemy przypinać do okularów. Do samochodowych szaleństw świetnym rozwiązaniem okaże się kamera GoPro HD HERO2, ale na longboard kupimy pewnie już coś zdecydowanie innego. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, mogą być szerokokątne – stworzone do rozległych ujęć. Oferta jest spora (szerzej tutaj: ).

Kamery sportowe nie zawsze są jednak zaprojektowane dla amatorów, stąd też są skierowane do fanów mocnych wrażeń i sportów ekstremalnych. Niełatwo ukryć, że ich twórcy bazują głównie na tym, że najlepsze filmy to te, pełne dynamiki i szybkich ujęć. Wtedy też nie zauważamy pomyłek i wielu wad, bo liczy się wrażenie. Dobrze też kupować kamery z opcją zaznaczenia trasy, za sprawą GPS-a, wbudowanego w kamerę. Całość może zależeć od ograniczeń cenowych, ponieważ są takie kamery faktycznie kierowane tylko do hobbystów.

Tags: kamery, kamera, HD, Filmy, modele, sprzęt, GoPro