kosmetyki organiczne i naturalne te przeznaczone do twarzy - sprawdzone jak świat

Posted on 21/06/2018 7:28pm

Ponieważ od paru lat króluje tendencja na kupowanie i używanie tego, co jest wyprodukowane ze składników naturalnych, bez sztucznych dodatków, bez szkodzenia środowisku naturalnemu w sposób niekontrolowany, najlepiej wyprodukowanych ręcznie, także kosmetyki naturalne stały się powszechnie stosowane wśród kobiet. W tym artykule opowiemy kilka ciekawostek na temat takich właśnie kosmetyków.

naturalne kosmetyki
Author: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Source: http://www.flickr.com
Niestety nie ma jednoznacznej, przyjętej globalnie definicji czym są kosmetyki organiczne. My zastosujemy tą sformułowaną przez standard o nazwie COSMOS: wykonane są w 95% z naturalnych ingrediencji, które posiadają gwarancje albo certyfikaty, iż zostały wyhodowane albo wytworzone przez gospodarstwa ekologiczne. Możemy wnioskować, iż jednoznacznie zostało w powyższym zdaniu powiedziane, że teoretycznie cały produkt musi być naturalny - . Co być może mało sensacyjne, lecz nie tak jasne na pierwszy rzut oka, zwłaszcza dla producentów. Do takich całkowicie naturalnych możemy zaliczyć stosowaną przez kobiety plemienia Himba mieszankę. Pokrywają one swoje ciała i włosy pastą wytwarzaną z tłuszczu z mleka krowiego, ekstraktu z roślin, popiołu i ceglastej ochry. Makijaż ma uderzający brunatno – czerwony kolor. Przyciąga wzrok, zabezpiecza przed insektami, słońcem i odwodnieniem organizmu i ma niezaprzeczenie kosmetyczne walory utrzymujące cerę kobiecą w wyśmienitym stanie. Zapewne nie są one atrakcyjne dla Europejczyka, ale udowodniono, iż kobiety z tego plemienia posiadają bardzo zdrową skórę, 10-letniego dziecka! Peeling ścierający martwy naskórek jest natomiast wytworem starożytnych Greków i Rzymian. Dawniej, nacierano skórę oliwą, a następnie wcierano w nią drobnoziarnisty piasek. Z niewielkimi przeróbkami, metoda ta przetrwała aż do dziś. Rzymianie byli także znani ze swego zamiłowania do utrzymania czystości. Do dziś możemy podziwiać ich przepiękne, zabytkowe termy. Lecz nie o tym mówimy w artykule. Kobiety z Grecji i Rzymu kontynuowały miłość do gładkiej skóry. Ich zabiegi stawały się jednak coraz bardziej subtelne. Warto tutaj wyróżnić kąpiele w mleku, czy wykorzystywanie kosmetyków i zabiegów na bazie mleka koziego. Co wciąż jest popularne. Aztekowie, choć nie tak znani europejskiej kulturze jak wyżej wymienione nacje, zostali zapisani, jako pionierzy używania ziaren kakaowca. Ziarna tego drzewa są bogate we flawonoidy i witaminy A, E i B. Regularne spożywanie kakao w postaci słabo przerobionej ma wyjątkowo dobry wpływ na zdrowie, jak również na nasze samopoczucie. Maseczki kakaowe pomagają odzyskać skórze swoją jędrność, a także utrzymują w niej wodę. Skóra staje się bardziej elastyczna, a zmarszczki wygładzone. Właściwa zawartość wilgoci w głębszych partiach skóry zabezpiecza ją przed wysuszaniem i podrażnieniami. Są to już wszystkie naturalne kosmetyki do twarzy o jakich piszemy w tym artykule.kobieca uroda
Author: Ray Bilcliff
Source: http://www.flickr.com
Każda z starożytnych kultur i cywilizacji wniosły coś cennego do historii naturalnych kosmetyków. Najwięcej na tym możemy zdobyć my – mieszkańcy świata XXI wieku. Mając do swojej dyspozycji olbrzymi wybór ekologicznych produktów i zabiegów kosmetycznych, głupotą byłoby nie korzystanie z nich. Narastająca niechęć do kosmetyków syntetycznych sprawia, że coraz większa liczba kobiet i mężczyzn przekonuje się do kupna kosmetyków naturalnych, hypoalergicznych, trwałych i bardzo bezpiecznych - .

Tags: kobieta, naskórek, kultura