Kupno roweru to rewelacyjny sposób na zrzucenie paru zbędnych kilogramów i pierwszy krok do zmiany trybu życia

Posted on 06/11/2018 7:47am

Moda na zdrowy model życia zapanowała w naszym państwie już jakiś czas temu. Lekarze namawiają nas do zjadania pełnowartościowych obiadów, picia mniejszych ilości kawy i do uprawiania sportów. Komu naprawdę zależy na tym, żeby wreszcie wziąć się za siebie, zmiany na lepsze rozpocznie na przykład od codziennego biegania po skwerze. Ten sport jest mało wymagający, jeśli chodzi o sprzęt. Wystarczą tylko wygodne tenisówki, niekrępujący ruchów strój i odrobina dobrej woli ze strony biegacza. A niektórych nie zniechęca nawet pochmurna pogoda.

czerwony rower
Author: Mike Gifford
Source: http://www.flickr.com
Kto jednakże nie lubi biegać i uważa ten sport za nieco nudny i męczący, kupi dla siebie rower, np. tutaj - rowery. Jednak nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na długie i samodzielne eskapady w teren. Barierą bywa niejednokrotnie brak odpowiedniej infrastruktury bądź niezadowalająca kondycja sportowca. W opisanej sytuacji niekoniecznie trzeba będzie rezygnować się z ćwiczeń. Wystarczy kupić rower stacjonarny, postawić go przykładowo w przedpokoju i jak najprędzej rozpocząć jazdę. Żeby taki rower stacjonarny nie okazał się symbolem znużenia, w czasie wykonywania ćwiczeń warto posłuchać ulubionej piosenki i oczywiście systematycznie wietrzyć pomieszczenie.

jazda rowerem
Author: Lenny
Source: http://www.flickr.com
Przy wyborze roweru jedni kierują uwagę na markę, a inni na cenę. A dla jednych i drugich kluczową sprawą będzie odpowiedź na następujące zapytania: damska, męska czy dziecięca wersja? Korzystniej zainwestować w ekstra oświetlenie, a może postawić na trwały bagażnik? A nawet, czy kupić ochraniacze na dłonie? Niektórzy faceci stawiają na konkretną markę i decydują się np. kupić produkty firmy Arkus. Przyczyną powzięcia takiej a nie innej decyzji jest najprawdopodobniej fakt, że znajomi są niezwykle ukontentowani z użytkowania tego sprzętu. A i bez trudu odnajdziemy takie panie, które łatwo przywiązują się do konkretnej rzeczy i bywają w stanie używać niemalże przez całe życie tak tych samych balsamów do ciała, jak i jeździć tylko na góralu Arkus. Więcej tutaj: .

Kobiety, którym lekarz kardiolog zalecił większą porcję ruchu, z pewnością będą poszukiwać tych konwencjonalnych i tych oryginalnych metod walki z popołudniową niedzielną bezczynnością. I wystarczy, że udadzą się na spacer po rodzinnym mieście, a ich wzrok całkiem przez przypadek może paść na wielką tablicę z napisem go sport (polecana wypożyczalnia kajaków) rowery. A stąd już tylko krok od udanych zakupów i rozpoczęcia zdrowego modelu życia.

Tags: teren, światełka odblaskowe