Lato nad wodą to świetna rzecz - każdy znajdzie jakieś zajęcie najlepsze dla siebie i wobec tego spędzi dobrze czas

Posted on 12/06/2018 7:16am

Jeśli żyjemy nieopodal stawu lub rzeki, albo wybieramy się tam na urlop, to warto wcześniej pomyśleć o zagwarantowaniu jakiejś atrakcji dla siebie oraz swojej rodziny.


Jednym z lubianych przez Polaków działań wydaje się być pływanie kajakiem albo rowerkiem wodnym.
Kajaki to świetny sposób, żeby samemu lub z dużą grupą radować się słońcem, wodą oraz urlopem. Wypożyczanie kajaków nie jest wcale kosztowną zabawą. Zwłaszcza jeżeli zapiszemy się na spływ z innymi - im więcej ludzi, tym jest korzystniej. Możemy zaplanować calutki dzień zajęć wraz z odpoczynkiem gdzieś na łące przy małej przystani. Tam możemy odpocząć na trawie oraz przyrządzić sobie rodzinny piknik. Droga z powrotem może nam minąć w rozkosznej atmosferze przy pięknym zachodzie słońca.


sklep
Source: http://www.flickr.com


Spływy kajakowe należy rozpocząć od porównania kilku ofert. Trzeba porównać kwoty, ale także długość wypożyczenia - czy będzie to kilka czy na przykład 9 godzin. Nie zapominajmy też, żeby mieć pewność, że nie będziemy zmuszeni dodatkowo zapłacić za wiosła i kamizelki. Jeśli natomiast nie mamy ochoty płynąć sami, gdyż kojarzy nam się to z nam się to nazbyt dużą odpowiedzialnością, to mamy możliwość dopytać w wypożyczalni o planowane spływy. Ma je w swojej ofercie duża ilość klubów kajakowych pomiędzy majem, a wrześniem.


Rzecz jasna wiele zależy również od pogody. Jeżeli zarządca spływu dostrzeże, że niezbyt idzie nam wiosłowanie i manewrowanie kajakiem, to na pewno zaoferuje nam krótkie przeszkolenie z kierowania tym sprzętem.

Tags: wakacje, ceny, szkolenie