Marzenie o dziecku

Posted on 03/04/2019 8:54am

Dzięki rozwojowi medycyny mnóstwo ludzi ma możliwość, by urzeczywistnić swoje marzenie o posiadaniu dziecka. Postęp metod jak i wiele badań sprawiają, że diagnostyka niepłodności jest szybsza i dokładniejsza. Badania powinien przeprowadzić zarówno mężczyzna jak i kobieta. Nie są one uciążliwe ani nie ciągną się długo a umożliwiają sprawdzenie, czy faktycznie dotknął nas problem niepłodności, czy może kłopot jest gdzie indziej.

Kiedy szukać pomocy specjalisty?

ciąża
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy wybrać się do specjalisty, kiedy mamy podejrzenia, że może dotyczyć nas ten kłopot.

Jeśli zamieszczone tutaj treści przykuwają Twój wzrok, to dodatkowo zerknij na omówienie (https://wolomin.centrumdemed.pl/stomatolog-dentysta/), które zobaczysz, gdy klikniesz ten odnośnik.

Leczenie niepłodności najczęściej jest dość długim procesem, który powinniśmy rozpocząć najszybciej jak to możliwe po zdiagnozowaniu. Oczywiście jest to także drogie leczenie. Państwo płaci tylko za niektóre badania i zabiegi. Jeśli będziemy potrzebować innych musimy być przygotowani na dodatkowe koszty.

Leczenie zazwyczaj rozpoczyna się od hormonalnej terapii stymulującej jajeczkowanie u kobiety lub ulepszającej jakość męskiego nasienia. Dopiero, kiedy leczenie farmakologiczne nie przynosi rezultatu lekarze decydują się na inne metody jak jak choćby inseminacja, albo zapłodnienie in vitro. Jest to zabieg kosztowny, ale dla wielu par bardzo skuteczny.

Na pewno należy zdecydować się na jak najlepszą klinikę specjalizującą się w leczeniu niepłodności. Sprawdzajmy kwalifikacje lekarzy, dowiedzmy się o to, jak prowadzony jest cały proces leczenia, sprawdzajmy opinie innych pacjentów. Z pewnością bez trudności wyszukamy je w internecie (sprawdź adres). To bardzo ważne, aby lekarz był profesjonalistą, ale z pewnością warto, aby miał również dobre podejście do pacjentów. Problem niepłodności jest ogromnie trudny, niezwykle osobisty i wymaga delikatności i wyczucia.


A gdy już dziecko jest w drodze...

dziecko
Author: Audrey Xavier Brulu
Source: http://www.flickr.com
Kiedy już uda się doprowadzić do ciąży warto zastanowić się czy wykonać badanie prenatalne. Tego typu badania pozwalają na wykluczenie wad rozwojowych płodu początkowym okresie rozwoju, oraz na bardzo wczesne podjęcie leczenia, gdyby było potrzebne. Badania prenatalne dzieli się na nieinwazyjne (jak na przykład USG) i inwazyjne (gdy pobiera się materiał z komórkami płodu, wodami płodowymi). Zazwyczaj lekarze zalecają te inwazyjne badania, gdy istnieją jakiekolwiek wątpliwości po przeprowadzeniu wszystkich badań nieinwazyjnych. Nie należy się obawiać tego rodzaju badań. Jeśli tylko opiekuje się nami dobry lekarz, nic nam nie grozi.

Tags: badanie, Leczenie, in vitro, opinie, problem, Diagnostyka

Source: Gyncentrum