Mydła z naturalnych składników - co dobrze dowiedzieć się na temat ich właściwości

Posted on 16/12/2018 7:27am

W dzisiejszych czasach ponownie używamy stosowane niegdyś powszechnie tak zwane szare mydła. Są one dobrym wyborem, ponieważ nie zawierają barwników, nie zawierają substancji zapachowych i nie posiadają w składzie niepotrzebnych skórze substancji chemicznych.
mydło marsylskie
Author: jacme31
Source: http://www.flickr.com
Mydło syryjskieMydło, które charakteryzuje się powyższym opisem jest mydło Aleppo. Jest ono wskazane dla osób o suchej i wrażliwej skórze. Niemniej jednak bardzo dobre jest także dla skóry normalnej. Osoby te powinny wybrać mydło 5% czyli takie, które zawiera pięć procent oleju laurowego. Mydło to wykonane jest z oliwek oraz oleju laurowego. Nie jest ono testowane na zwierzętach i nie zawiera żadnych tłuszczy zwierzęcych. Dzięki zawartości oleju z oliwek doskonale nawilża i ujędrnia skórę a dzięki olejkowi laurowemu ma właściwości antygrzybiczne i antyseptyczne.

mydełka w komplecie
Author: TIM HOGGARTH
Source: http://www.flickr.com
Dokładnie oczyszcza i dezynfekuje skórę, pomaga w zwalczaniu łupieżu a także jest pomocne w gojeniu niewielkich ranek. Mydłem tym można również myć włosy. Można nim też prać delikatne tkaniny i ubranka dziecięce. Na skutek tego, że mydło to jest produktem w całości wytworzonym z wysokiej jakości naturalnych składników roślinnych, nie powoduje alergii i nie wysusza skóry. Nazwa mydła wywodzi się od nazwy miasta, w którym pierwszy raz zostało wyprodukowane. Miasto to znajduje się w Syrii i stamtąd mydło to trafia na rynki Europy.

Mydło francuskieInnym równie godnym polecenia mydłem jest mydło marsylskie. Produkowane jest one już od bardzo dawna w południowej Francji. Oryginalne mydło ma kolor zielony, wówczas wytwarzane jest na bazie oliwy z oliwek lub posiada barwę biało-żółtą, spowodowane jest to tym, że jego głównym składnikiem jest olej palmowy a w jego skład wchodzi również olej roślinny, soda i woda morska. Mydło posiada z każdej strony pieczęć. Jest ono najlepsze do skóry suchej i dojrzałej. W przypadku mydła marsylskiego z oleju palmowego to jest ono najbardziej pomocne po zabiegach chirurgicznych i do pielęgnacji skóry podrażnionej. Ono również doskonale sprawdza się w przypadku mycia włosów czy prania ubranek dziecięcych. Po jego zastosowaniu włosy staja się zdrowsze i bardziej błyszczące.

Zarówno jedno jak i drugie mydło można zamówić przez Internet. Są one dostępne również w tradycyjnych mydlarniach lub w marketach z kosmetykami (wcześniej niż wybierzesz się do sklepu, sprawdź propozycje znajdujące się na tej stronie). Ich ceny są zróżnicowane ale kostka zużywa się naprawdę bardzo powoli.Tags: kostka, Kolor, łupież, właściwości, gojenie, mydełka