Najmodniejsze zapachy dla kobiet i dla mężczyzny

Posted on 29/08/2018 3:53pm

Dla każdego wytwornego mężczyzny i intrygującej kobiety, odpowiednio dopasowane perfumy są zwieńczeniem garderoby. Teraz na naszym rynku mamy do wyboru tysiące produktów z kilkudziesięciu innych marek, proponujących wszelkiego rodzaju bukiety zapachowe. Jak najskuteczniej dobrać perfumy żeby obrazowały nas najtrafniej? Czym się kierować, kosztem czy projektantem? Używać cały czas jeden rodzaj woni, czy może prędzej zaopatrzyć się w parę flakoników na różne okazje? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

perfumeria
Author: Sigfrid Lundberg
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością, najważniejszą kwestią będą nasze indywidualne upodobania. Niektórzy preferują ciężkie, wyrafinowane zapachy, jakimi charakteryzuje się marka Gucci Rush. Do innych bardziej przemawiają łagodne, subtelne wonie kwiatowe, które często umieszczone są we flakonach odcieniu niebieskiego i seledynowego. Kolejną grupą konsumentów są persony preferujące mdłe wonie, zdominowane przez imbir, wanilię, a nawet naśladownictwo woni gumy balonowej. Jednak najistotniejszą kwestią jest to, żeby kupić wartościowy produkt. Rodzaje możemy rozdzielić na trzy sorty. Pierwszą, najtańszą jest woda toaletowa. jest to mikstura posiadająca dużo alkoholu i mało substancji aromatycznych, przez co krótko pozostaje się na naszej skórze i włosach. Woda perfumowana jest znacznie ciekawszą opcją, posiadającą trzy nuty zapachowe, wydobywane w odstępach paru godzin. Tego rodzaju pachnidła pozostają się na naszym stroju nawet przez kilkanaście godzin. Najmocniejsze będą perfumy (na przykład Gucci Rush), one także mają trzy fazy woni, ich aromat zagości na naszym ubraniu nawet przez kilka dni. Na perfumach nie warto oszczędzać, gdyż te z najwyższej kategorii są znacznie bardziej ekonomiczne, nie należy się nimi mocno skrapiać żeby czuć ich aromat.Gucci
Author: kennejima
Source: http://www.flickr.com
Żeby uniknąć jednak przedawkowania, powinniśmy zaopatrzyć się w parę flakonów, dwa do codziennego użytkowania, jeden, stuprocentowe perfumy, na specjalne uroczystości. Otóż jeśli będziemy używać cały czas tych samych pachnideł, przestaniemy je wyczuwać, co może doprowadzić do zbytniego ich dawkowania (ku zgrozie otoczenia). Nierzadko znane marki wprowadzają te same serie, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn - Gucci Rush jest doskonałym przykładem, oba warianty cechuje ten sam ciężar i wyrafinowanie, jednak różnią się składnikami. Dobór perfum to poważna kwestia, nie powinno się kupować ich pochopnie. Na rynku jest sporo marek, każdy znajdzie coś dla siebie.

Tags: perfumy, aromat, marki, Flakon