Nauka pływania

Posted on 27/08/2018 7:17am

Pływanie jest traktowane jako sport lub zabawa, a zatem forma spędzania wolnych chwil. Pozwala na spalanie dużej ilości kalorii, jak również wzmacnianie mięśni w całym organizmie.

Aktualnie coraz więcej ludzi wybiera ten typ wysiłku fizycznego, na przykład w celu odprężenia się po całym dniu pracy na siedząco. Pływanie jest również często preferowaną rozrywką w okresie wakacji, zwłaszcza kiedy spędza się je na wybrzeżu czy nad jeziorem. Nauka pływania nie jest specjalnie trudna, o ile dana osoba nie czuje silnego lęku przed głęboką wodą. Zazwyczaj najlepiej, gdy nauka ma miejsce w pierwszych latach życia, później ta umiejętność nie ulega zapomnieniu. Zarówno do nauki, jak i do korzystania z pływalni konieczne są specjalne akcesoria, dzięki którym pływanie (jesteśmy tutaj) jest prostsze i przyjemniejsze- .


pływanie
Author: isox4
Source: http://www.flickr.com
Elementy ochronne
Baseny zaliczają się do niezwykle charakterystycznych miejsc. Woda w basenach jest chlorowana, przez co może niekiedy powodować uczulenia. Pomocnym przedmiotem bywa okulary pływackie, w szczególności dla ludzi posiadających wrażliwe oczy. Poza tym okulary tego rodzaju czynią nurkowanie (czytaj tutaj) łatwiejszym. Obecnie można kupić na przykład okulary takie wyposażone w szkła korekcyjne, dzięki którym mogą z nich korzystać także ludzie z wadami wzroku. Charakterystycznym elementem widywanym na pływalniach jest również czepek do pływania. Jest on zrobiony z cienkiej gumy w rozmaitych kolorach. Przeciwdziała wpływaniu wody do uszu oraz moczeniu włosów, co jest szczególnie wygodne. Na niektórych pływalniach obowiązuje wymóg noszenia czepka w celu zapobiegania zanieczyszczenia wody przez włosy- idź tutaj.Do nauki pływania
pływalnia
Author: Chris Grazioli
Source: http://www.flickr.com
Nauka pływania Zazwyczaj odbywa się z wykorzystaniem rozmaitych przedmiotów. Oczywiście w każdym przypadku musi przebiegać pod kontrolą doświadczonego ratownika. Takie akcesoria pomagają utrzymać się na powierzchni, a używane są przede wszystkim przez dzieci. Są to przykładowo tak zwane makarony, czyli długie tyczki z pianki unoszącej się na wodzie. Dla najmłodszych potrzebne bywają także akcesoria dmuchane w formie kół czy zabawek w kształcie zwierzątek, jak również tak zwanych motylków umieszczanych na ramionach. Oferowane są także specjalne wodoszczelne pieluszki dla najmłodszych dzieci.

Tags: woda, sport, nurkowanie, akcesoria, pływanie, pływania