Niesamowite perfumy dla niej i dla niego. Jak dopasować perfumy do okoliczności oraz do pory roku?

Posted on 10/07/2018 7:31am

Pięknych perfum jest bez liku. Każdy inaczej pachnie na każdej z osób. Jeśli chcemy zakupić drogie firmowe perfumy, musimy odpowiednio dopasować konkretny zapach. Nie zapominajmy o tym, że będą nam służyć przez kilka miesięcy, a nawet przez cały rok albo i jeszcze dłużej.

W internecie szybko można znaleźć testy, jakie pomagają w dobrym dopasowaniu perfum do typu naszej osobowości. Ich wykonanie zajmie dosłownie kilka minut. Z ich pomocą błyskawicznie przekonamy się, jakie zapachy powinny znaleźć się w naszej kosmetyczce. Do romantyków najbardziej odpowiednie są subtelne kwiatowe zapachy. Osoby aktywne muszą zdecydować się na zapachy słodkie, zawierające nuty przeróżnych traw i bergamotki, cytryny, pomarańczy, grejpfruta.

Perfumy
Author: Olga Filonenko
Source: http://www.flickr.com
Osoby dojrzałe wieku najczęściej decydują się na perfumy bardzo charakterystyczne. Panowie stawiają na rozwiązania, jakich główną nutą zapachową są różne przyprawy. Pamiętajmy o tym, że doskonale dopasowane perfumy powinny leżeć na ich właścicielu tak dobrze jak skrojona na miarę sukienka lub marynarka. Jeżeli tak się nie stanie, wówczas nawet najpiękniejszy zapach nie zwróci niczyjej uwagi. A przecież nie taki mamy zamiar.

Perfumy powinny być również odpowiednio dopasowane do okazji. Nie możemy używać za mocnych zapachów do pracy, bo mogą denerwować innych pracowników. Jednym z takich zapachów jest lancome hypnose. Orientalne nuty, szczypta wanilii oraz kwiaty kojarzą się z luksusem i elegancją. Idealnie uzupełniają kreację na uroczyste wyjście do opery.W jaki sposób korzystać z perfum, by nie przesadzać? Po pierwsze nie musimy pachnieć jak cała sieć perfumerii. Butelka nie jest jednorazowa. Czasem naprawdę wystarczy kilka kropel, żeby olśniewająco pachnieć przez cały dzień. Szczególnie kiedy posiadamy tak znamienne perfumy jak lancome hypnose. Zbyt duża ilość jest przesadą, jaka może drażnić wszystkich dookoła. Może nam się nawet wydawać, że naszego zapachu nikt nie czuje, jednak tak nie jest. Nasze nosy szybko przyzwyczają się do wszystkich zapachów. Stąd nasze częste odczucie, że woń perfum jest niewyczuwalna. Nie dajmy się oszukać. Dobrze dobrane perfumy są zmysłowe i subtelnie delikatne. Dzięki nim ładnie pachniemy przez cały dzień.

Tags: perfumy, zapachy, elegancja, zapach, Flakon