Niezbędne i opcjonalne przyrządy do jogi zapewniające komfort

Posted on 21/06/2018 7:28pm

Joga w na terenie Europy oderwała się od swoich religijnych korzeni i stała się ostatnimi czasy popularną dziedziną fitnessu. Cieszy sporym się zainteresowaniem, bowiem stanowi połączenie relaksu i ćwiczeń gimnastycznych, które pozwalają zatroszczyć się jednocześnie o ciało i komfort umysłu. Jeśli planujemy zacząć uprawianie tego wymagającego sportu, trzeba najpierw skompletować niezbędne akcesoria do jogi.

joga na macie do yogi
Author: Rio
Source: http://www.flickr.com
Najważniejszą rzeczą jaką warto zakupić jest mata joga nie będzie możliwa bez tego przedmiotu. Dominującą większość podstawowych pozycji wykonujemy przeważnie na podłodze. Mata do jogi powinna być więc solidna, mieć dobrą przyczepność i grubość. Delikatne, cienkie materiały są najgorzej oceniane przez znawców jogi - zobacz co może ci zaproponować: sklep z artykułami do uprawiania yogi. Polecana grubość, w której je możemy kupić to 4,5 mm. Zaleca się unikać cieńszych wyrobów, gdyż nie zapewnią odpowiedniego komfortu i szybko się niszczą. Jeśli ćwiczymy np. w terenie lub klubie fitness bardzo przydatne będzie podręczne nosidło na matę. To niesamowicie estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Bardzo godne uwagi będą produkty wykonane w sporej części z poliestru zdobytego z procesów recyklingu. Są mocne, a metoda produkcji tworzywa, z którego są wykonane, jest szczególnie przyjazna planecie. Drugim wymaganym przyrządem jest cylindryczny wałek wykorzystywany głównie do pozycji odprężających. Dla nieco bardziej zaawansowanych osób szczególnie przydatny jest specjalny pas umożliwiający stosowanie grawitacyjnych pozycji, zapewniających zdrowie kręgosłupa. Należy go przymocować na drążku lub drabince - . Przyczepia się go przy pomocy karabińczyków. Długość pasa należy regulować według własnych preferencji.joga
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Zakupując akcesoria do jogi musimy koniecznie mieć na uwadze, że najważniejsza jest wysokiej jakości mata joga i komfort jej uprawiania w dużej mierze zależy akurat od tego wyboru. Podczas zakupów nie należy zapominać, że mata do jogi powinna pochodzić od rekomendowanego i znanego producenta. Nawet kiedy wydamy na nią więcej pieniędzy, ta inwestycja z pewnością się opłaci na długie lata. Inne przedmioty jak np. pokrowce lub plecaki na matę są potrzebne, ale nie są niezbędne. Ich opcjonalny zakup z pewnością ułatwi dużo czynności.

Tags: joga, pokrowce, plecaki, mata do jogi, Akcesoria do jogi