Paznokcie na rozmaite okazje

Posted on 10/07/2018 5:11pm

Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów w salonach kosmetycznych jest manicure. Polega to przede wszystkim na czynnościach pielęgnacyjnych dla paznokci u rąk oraz na pozbywaniu się skórek. Zwykle także przy tym maluje się paznokcie lakierem lub innymi środkami.


Stylizacja paznokci jest w większości przypadków dostępna w gabinetach kosmetycznych lub typowych salonach manicure. Odmiana manicure, robiona na paznokciach stóp, nosi nazwę pedicure. Są rozmaite typy stylizacji paznokci. Te przeznaczone na co dzień są często nie rzucające się w oczy, z użyciem lakieru bezbarwnego lub jednobarwnego. Inaczej także wygląda pielęgnacja paznokci krótkich, a w inny sposób – dłuższych. Od niedawna także manicure - (kliknij w link) stał się bardziej rozpowszechniony wśród mężczyzn.

Sztuczne paznokcie

Jeszcze kilka lat temu niezwykle modnym sposobem na ładne paznokcie były tipsy. Są to syntetyczne paznokcie, przymocowywane na naturalną płytkę. Występują w wersji akrylowej lub żelowej. Często prezentują się tak, jakby był na nich zrobiony manicure francuski, w większości przypadków także tipsy są bogato zdobione. Ich noszenie może osłabiać naturalne paznokcie, szczególnie sam proces usuwania sztucznych paznokci oraz reszty kleju. Obecnie tipsy raczej wyszły z mody, zostały wyparte przez naturalne i zadbane paznokcie - (nasza oferta). Obecnie również stawia się na jednobarwny manicure i unikanie zbędnych ozdób. Sprawdź: przegląd opini o loreal.

Author: Materiały prasowe
Manicure japoński i hybrydowy

Gabinety kosmetyczne oferują usługę, zwaną manicure japońskim. Opiera się on na pocieraniu płytki za pomocą specjalnej pasty. Po tym zabiegu nie używa się lakieru. Na koniec otrzymuje się dobrze nawilżone paznokcie o dużym połysku. Coraz bardziej popularne są także paznokcie hybrydowe. Manicure taki opiera się na wzmocnieniu nałożonego lakieru za pomocą promieniowania UV. Najważniejszą zaletą takiego zabiegu jest wytrzymałość efektu. Może się on bowiem utrzymać nawet do kilku tygodni. Często jednak po pozbyciu się lakieru paznokcie stają się suche i matowe.

W sprzedaży są także specjalne lakiery do tego zabiegu. Lakier hybrydowy zawiera w sobie także środek, który można utwardzić za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Usunięcie tego lakieru wymaga jednak udania się do gabinetu kosmetycznego.

Tags: ozdoby, pielęgnacja, paznokcie, manicure, Lakier