Piłki do tenisa promowanych marek i ich modele

Posted on 21/06/2018 9:02pm

Piłki do tenisa na pewno są ważkim elementem wyposażenia do tenisa, bowiem bez nich nie rozegrałby się przecież żaden mecz. Tak więc mimo tego, że zdołałoby się wydawać, że piłka do tenisa jest niewiele znaczącym elementem, tak właściwie realizuje ona niezwykle istotną funkcję. Kupując piłkę do tenisa powinno się zwrócić baczną uwagę na kilka niezmiernie ważkich rzeczy, takich jak na przykład marka i typ piłki do tenisa.


tenis
Author: Tatiana
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinno się wybierać piłki tenisowe wyśmienitych marek, to znaczy znanych i cenionych wśród hobbystów tenisa. Znani producenci piłek tenisowych proponują produkty wysokiej jakości, a to niesłychanie ważkie, aby wybrana przez nas piłka do tenisa była wytrzymała, porządna i cechowała się dobrą odpornością. Na rynku wolno znaleźć co najmniej kilku niezmiernie dobrych fabrykantów sprzętu tenisowego, jacy proponują również najlepszej jakości piłki do tenisa.

Kolejną rzeczą, którą także trzeba wziąć pod uwagę kupując piłkę do tenisa jest jej rodzaj oraz wykonanie. Należałoby wziąć pod uwagę także kilka innych parametrów. Przykładowo piłka do tenisa powinna mieć jednolitą nawierzchnię, zaś szwy nie mogą posiadać zewnętrznych ściegów. Mało tego waga piłki musi się wahać między 56 i 59,4 gram. Co więcej wybierając piłkę do tenisa pewno trzeba także zwrócić uwagę na rodzaj podłoża, na jakim dana piłka będzie stosowana. Czytaj więcej: .

Obecnie możemy wyróżnić piłki tenisowe sporządzone do gry na twardej powierzchni bądź też na cegle bądź betonie. Każdy typ piłki przeznaczonej na inny typ powierzchni charakteryzuje się lekko innymi parametrami. Wybór właściwej piłki do tenisa jest niezwykle istotny, bowiem wpływa na całą grę, oraz także na czerpanie z niej uciechy.


tenis
Author: Harald Deischinger
Source: http://www.flickr.com
Teraz piłki tenisowe możemy podzielić na dwie decydujące kategorie - piłki ciśnieniowe i bezciśnieniowe. Piłki ciśnieniowe są lżejsze i bardziej miękkie, dzięki nim dopuszczalne jest ogromnie wyborne kontrolowanie gry, są one zalecane specjalistom. Natomiast piłki bezciśnieniowe charakteryzują się większą twardością, posiadają grubszy środek wobec tego wolno je stosować przez długi czas, niemniej jednak kontrolowanie uderzenia jest w tym wypadku lekko trudniejsze.

Tags: marka, waga, kategorie