Skomplikowana sztuka nakładania perfum. Czy robimy to dobrze? Z jakiego powodu nie?

Posted on 21/06/2018 4:59pm

Perfumy są uzupełnieniem całej kreacji. Z ich pomocą możemy czuć się wyjątkowo kobieco. Każda z kobiet posiada w swojej toaletce co najmniej jeden flakonik z ulubionym zapachem. Kluczowe pytanie brzmi zatem czy potrafimy z nich w odpowiedni sposób korzystać? Nawet gdy jesteśmy przekonani, że tak, może być zupełnie odwrotnie. Z jakiego powodu?

Perfumy
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Pierwszym błędem, jaki popełniamy jest za mocne spryskanie się perfumami. Często zapach ciągnie się za nami i wywołuje okropne skojarzenia wśród innych. Zwłaszcza gdy używamy niezwykle mocnych orientalnych perfum, jak np. thierry mugler angel. Spróbujmy wyeliminować ten błąd. Jest on niezwykle irytujący dla tych, jakie przebywają z nami w jednym pomieszczeniu przez dłuższy czas. Może doprowadzić do bólu głowy.

Po drugie, perfumy trzeba nanosić na nagie ciało. Nie można ich stosować na ubrania. Dlaczego? Jeśli drugi raz zechcemy założyć tę samą sukienkę, wówczas będziemy musieli spryskać się tym samym zapachem. Pomieszanie dwóch różnych nie jest najrozsądniejszym pomysłem. Po trzecie, perfumy trzeba nanosić na odpowiednie miejsca, czyli nadgarstki, szyję, okolice uszu i między piersiami. Dzięki temu ich zapach stanie się bardziej trwały. Kolejną rzeczą, o jakiej musimy pamiętać to umieszczanie perfum na natłuszczonej skórze. Najlepiej nanieść je na wykremowane ciało. Wtedy zapach będzie się utrzymywał o wiele bardziej długo.Czego nie wiedzieliśmy o perfumowaniu a powinniśmy? Mało kto wie, że ulubione zapachy powinno się nanosić na... zgięcia kolan. Tak charakterystyczny zapach jak thierry mugler angel na pewno będzie nam towarzyszył jeszcze dłużej niż zazwyczaj. Teraz, kiedy lato w pełni ze spokojem możemy wypróbować ten sposób. Nie będziecie zawiedzione. Perfumy można również używać do... włosów. Warunkiem jest jednak to, aby umieszczać je na wilgotnych włosach. Najrozsądniej delikatnie spryskać włosy tuż po umyciu. Ulubiony zapach szybciej się ulotni, gdy będziemy pocierać nadgarstki. To bardzo częsty błąd.

Perfumy
Author: Florian Lehmuth
Source: http://www.flickr.com
Ostatnią rzeczą, o jakiej koniecznie należy pamiętać to absolutny zakaz używania dwóch innych nut zapachowych naraz. Skutek może być tragiczny! Na pewno nie doda nam szyku i elegancji. Raczej spowoduje, że będziemy pachnieć zbyt mocno, a w dodatku nie wiadomo czym. Jak mówi stare mądre przysłowie: Za dużo grzybów w barszczu... Niezależnie od tego, jakie nuty zapachowe są naszymi ukochanymi pamiętajmy, iż przesyt nie jest dobrze odbierany. Lepiej pachnieć delikatnie niż wulgarnie rozsiewać swój zapach na każdą stronę.

Tags: perfumy, włosy, skóra, zapach