Stewardesa i pilot - profesje z przyszłością

Posted on 03/08/2018 7:28am

Każdy człek posiada w dzieciństwie marzenia tyczące się tego, co będzie czynił w życiu. Cząstka dzieci, zwłaszcza chłopców oświadcza chęć pozostania pilotem.


Jednakże niestety większa część z owych oświadczeń zostaje w zonie fantazjowań.
Grand Prix
Author: daniel_jurena
Source: http://www.flickr.com


Drużyna rugby kobiet
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Z jakiego powodu? Droga do zostania profesjonalnym pilotem bywa długa i niełatwa, dlatego też ostatecznie niewielka grupa kandydatów dociera do końca. A to niedobrze, gdyż na skutek wzrastającego popytu na podróże powietrzne ilość miejsc pracy w przestworzach bezustannie wzrasta. Decyzję o pozostaniu pilotem warto podjąć bardzo wcześnie. Z jakiej przyczyny? W Polsce działają tylko dwie szkoły kształcące do latania w przestworzach - w Rzeszowie i w Chełmie. Z racji wielu chętnych warto odpowiednio się przygotować. Podstawą będzie egzamin maturalny z fizyki, matematyki i obcego języka, a wszystko na poziomie rozszerzonym. Placówka przyjmuje niewielką ilość zainteresowanych, a sama nauka nie należy do prostych. Wszystko po to, ażeby bezpieczeństwo pasażerów było jak największe. Trzeba pamiętać, że prócz samej nauki pretendent musi mieć pewne cechy, jakie uproszczą pracę w zawodzie pilota. Przede wszystkim aspirant na pilota winien wyróżniać się dobrym zdrowiem (polecamy gabinet ortodontyczny kraków), a także wytrzymałością na stres, jaka przydaje się w wypadkach awaryjnych w trakcie lotu.


Dodatkową umiejętnością jest też zrobienie turystycznej licencji, jednakże ona nie pozwoli na pracę w lotnictwie, a tylko umożliwia transport lotniczy (szczegóły na stronie https://lot.com/pl/pl/dreamliner-787) siebie albo swoich bliskich w celach turystycznych. Kolejna licencja, ATP, umożliwia pracę na ogromnych maszynach, dostępnych w lotnictwie.
Ażeby ją zdobyć należy być dorosłym, cieszyć się świetnym zdrowiem a także mieć już licencję PPL lub CPL. Kolejnym zawodem w owej branży jest radiooperator . On również powinien przebyć stosowny instruktaż.

Tags: nauka, koń, cel, plan, problem