Szukasz ciekawej aktywności na wiosnę? – wybierz tenis

Posted on 19/01/2018 4:03pm

Zbliża się lato i musimy zatroszczyć się o to, by przebywać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, żeby zregenerować się, uodpornić i poprawić tym samym swoje samopoczucie. Na jakie aktywności się zdecydować, żeby z jednej strony zadbać o organizm, jak i równocześnie spędzić miło czas? Świetnym pomysłem jest między innymi gra w tenisa, która jest popularną grą i świetnym rozwiązaniem dla każdej osoby, niezależnie od wieku czy płci.

gra w tenisa
Author: Michael Frey
Source: http://www.flickr.com
Tenis to bardzo atrakcyjny sport, gdyż wpływa korzystnie na nasz organizm pod różnym względem. Dzięki niemu wzmacniamy kondycję, ale również umacniamy sprawność ruchową i orientację. To bardzo ciekawa gra, niekiedy dość wyczerpująca, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Rzecz jasna nim się jej podejmiemy musimy dobrze się przygotować, a więc powinniśmy przede wszystkim wyposażyć się w odpowiednią odzież sportową i sprzęt. W pierwszym przypadku ważne jest, aby ubiór w żaden sposób nie krępował ruchów, tym bardziej, że grając w tenisa w praktyce wykorzystujemy wszystkie części ciała, więc zarówno ręce, nogi, czy kark powinny mieć dużą swobodę. Kluczową rolę odgrywają także właściwie dopasowane buty. One również nie mogą krępować ruchów stóp, na jakich opiera się podczas gry duży ciężar, a jednocześnie muszą pozostać zwinne i stabilne. Następna kwestia to wymienione już odpowiednie akcesoria, czyli jednym słowem sprzęt do tenisa. Rakietki i piłki do tenisa najlepiej od razu zakupić w profesjonalnym sklepie sportowym, zobacz: dobre piłki do tenisa. W tej grze większość zależy od naszych umiejętności, ale wiele także jest zależne od sprzętu, jakim gramy. Profesjonalne rakietki pozwalają na wykonywanie precyzyjnych ruchów i możemy w ten sposób efektywniej reagować na działanie przeciwnika.piłka do tenisa
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com
Buty tenisowe zatem, zresztą nie tylko w tym sporcie, pełni bardzo ważne zadanie (więcej: wybierz idealny model dla siebie). Oczywiście grę w tenisa można zacząć na własną rękę i krok po kroku opanowywać kolejne kroki, niemniej warto na początek wziąć chociażby parę lekcji, na których instruktor szczegółowo nam wyjaśni wszystkie obowiązujące w tym przypadku zasady, wskaże nam właściwe ułożenie ciała, jak należy obsługiwać się sprzętem i na co zwracać największą uwagę, aby gra była płynna i sprawiała nam naprawdę zabawę.

Tags: sport, gra, sprzęt, aktywność