Tenis - sport dla interesujących osób. Jak i czym ćwiczyć? Co powinno się wykonać najpierw?

Posted on 21/06/2018 7:29pm

Zarówno raczkujący, jak i mocniej profesjonalny gracz tenisowy, zdaje sobie świetnie sprawę z racji, jak istotną sprawą jest wybór odpowiedniego sprzętu. Umiejętny dobór rakiety do tenisa, może zdecydować o wyniku naszej partii. Z zasady bardziej przykładamy uwagę do wyboru instruktora, współuczestników treningu czy ubrania. Co ważne decyzji o wyborze rakiety powinniśmy poświęcić jak najwięcej czasu.
tenis
Author: Victor
Source: http://www.flickr.com
Nim zdecydujemy się na konkretny model, popatrzmy na kilka ważnych parametrów większości dostępnych na rynku rakiet, takich jak ciężar, obwód rączki, balans, długość a także surowiec, z jakiego jest wyprodukowana. Nadzwyczaj ważna jest także marka i cena. Te wszystkie parametry pozwolą nam zdecydować się na zakup, a także oszczędzą nam zbędnych nakładów (bardzo przydatna strona, dobrze odwiedzić).

Najpierw pomyślmy o naszej kondycji. Nim rozpoczniemy naukę, przygotujmy się do nasilonego wysiłku fizycznego. Zapewnijmy naszym mięśniom optymalnie długą rozgrzewkę. Za sprawą takiego działania unikniemy kontuzji. Jeśli nasze ręce i stawy uważamy za odpowiednio silne, powinniśmy zdecydować się na wybór masywniejszej rakiety. Ochroni ona nasze ręce przed kontuzjami. Bardziej lekka – nie zmęczy ścięgien.

Od rozmiaru rączki jest zależna pewność chwytu. Od masy – moc uderzenia, ale również ochrona nadgarstka. Większa główka – to łatwiejsza celność. Czas poświęcony doborowi nie jest jak się wydaje stracony i przyniesie profity już w początkowym okresie nauki. Pamiętajmy, aby na wstępnym etapie nie kupować nazbyt drogiego sprzętu.
tenis
Author: Michael Frey
Source: http://www.flickr.com
Dopiero poznajemy ten sport i niezwykle możliwe jest, że gdy nasze umiejętności wzrosną, chętniej zdecydujemy się na bardziej profesjonalne rakiety. Może okazać się, że nasza dłoń przyzwyczai się do ciężaru rakiety i już wtedy będziemy chcieli przejść na dużo cięższy model. Przy początkowym wyborze wybierzmy się najlepiej do dobrze wyposażonego punktu, co zapewni nam bogatszy wybór i możliwość sprawdzenia sprzętu, na który się zdecydujemy. Będziemy także mogli poprosić obsługę sklepu o poradę (więcej: ). Gdy już dokonamy najlepszego wyboru, pozostaje tylko zmotywować się i zapoczątkować przygodę z tym cudownym i zazwyczaj podnoszącym kondycję sportem.

Tags: gracz, sport, rakieta, zawodnik, rakiety, główka