W jaki sposób dbać zimą o dobry wygląd?

Posted on 23/07/2019 3:45pm

W czasie zimowych miesięcy aura bywa wyzwaniem dla cery. Wiatr, deszcz i zimne powietrze nie pomagają w uzyskaniu naszego wyglądu. Skóra staje się przesuszona, letnia opalenizna znika, a każdą niedoskonałość widać jak w mikroskopie. Czy istnieją rady aby wyglądać promiennie gdy na zewnątrz szaro i ponuro?
kobieta
Author: Nastya Birdy
Source: http://www.flickr.com
Zacznijmy od podstaw, czyli o należytej pielęgnacji. Skóra twarzy powinna być idealnie odżywiona i nawilżona produktami o bogatej formule, np. serum. Dermatolodzy podkreślają, że serum na równi z kremem jest koniecznym elementem pielęgnacji cery, gdyż posiada w swym składzie wyższe stężenie substancji aktywnych. Aplikujemy je pod krem codziennie, lub używamy jako tymczasową kurację nawilżającą – w zależności od potrzeb skóry. Nakładamy maseczki, które dostarczają skórze o wiele więcej składników odżywczych i regenerujących niż kremy. Są doskonałe kiedy musimy szybko poprawić swój wygląd. Skóra po nich od razu staje się bardziej odżywiona, świeższa i przyjemniejsza w dotyku. Dzisiejsze maski można stosować tak jak krem na noc, tyle, że nakłada się go bardziej obfitą warstwą. Dlaczego? Ponieważ w nocy skóra pobiera składniki aktywne i regeneruje się ze wzmożoną siłą. Nie zapomnijmy też o pielęgnacji naszych mężczyzn, kupmy im więc najlepiej zestaw.

Nigdy nie rezygnujmy z filtra. Mówi się, że gdybyśmy zaczęły chronić skórę przed promieniami słonecznymi już będąc dzieckiem i czyniły to konsekwentnie aż do teraz, to ominęłoby nas 80 proc. mniej zmarszczek. Co więcej, są naukowcy, którzy twierdzą, iż gdyby nie działanie promieni ultrafioletowych, pierwsze zmiany na skórze ujrzałybyśmy na naszej twarzy dopiero po 60. roku życia. Dlatego wybierajmy krem (zobacz krem z filtrem) na dzień z współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej lub stosujmy filtr, np. pod postacią podkładu czy pudru u mężczyzn jest prościej, wystarczą takie drobiazgi jak męskie kosmetyki.Efekt świeżej cery można z łatwością osiągnąć aplikując należycie dopasowany podkład. Zimą zakupmy rozświetlający. Pamiętajmy tylko, by był jedynie o ton ciemniejszy od naturalnego odcienia skóry twarzy. Róż nie jest wskazany - temperatury malują naturalne „rumieńce”.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło (https://pl.babor.com/products/cia-o/89) a odkryjesz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Jeśli mimo wszystko jesteśmy fankami tego gadżetu kosmetycznego, zdecydujmy się na brzoskwiniowy kolor i zaaplikujmy oszczędnie na szczytach kości policzkowych.

Tags: Krem, SERUM