Wysokiej jakości protezy kończyn górnych i dolnych nie do odróżnienia

Posted on 23/08/2018 7:32am

Protezy w starym stylu kojarzyły się kiedyś z nieudolną i niezbyt komfortową kopią utraconej kończyny. Aktualnie, dzięki postępowi medycyny, protetyka wykonała duży krok naprzód.


Proteza nogi, protezy kończyn dolnych
Author: DFID - UK Department for International Development
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj produkowane protezy kończyn górnych najwyższej jakości i dolnych są tworzone z wielką precyzją, są pokryte tworzywem mającym imitować ludzką skórę, a do tego są w stanie się zginać dokładnie w taki sposób, jak prawdziwa kończyna. Każda z protez jest tworzona na specjalną prośbę klienta i jest dostosowana do jego indywidualnych potrzeb. Żeby sztuczna ręka czy noga prezentowała się jeszcze bardziej ”prawdziwie”, dopasowuje się również odcień materiału wierzchniego, który będzie pasować do odcienia skóry klienta.

Wygoda przede wszystkim

Elementy z jakich produkowane są protezy są, ze względu na swoją wytrzymałość, wykorzystywane są w lotach kosmicznych. Z użyciem tytanu, włókien węglowych lub aluminium lotniczego można skonstruować komfortowe protezy kończyn dolnych. To szczególnie istotne wyznaczniki, jakimi powinna się charakteryzować proteza kończyny, aby umożliwić wygodne funkcjonowanie.

Oprócz tego w miejscu mocowania, sztuczna kończyna jest wypełniona indywidualnie dopasowanym odlewem z silikonu, tak żeby zaczep był komfortowy, a skóra była w stanie oddychać. (Zobacz też piaskowanie zębów we wrocławiu) Dzięki technologiom amortyzacji wstrząsów i mocnych odbić, używając współczesnych protez możliwe jest też uprawianie części sportów. Innego rodzaju protezy na stronie .


Przyszłość protetyki

W celu ulepszania obecnych w sprzedaży technologii, dokładnie bada się specyfikę materiałów i ich przydatność w produkcji protez. Już na dzień dzisiejszy wytwarza się bardziej zaawansowane protezy, poruszane w ograniczonym stopniu za pomocą systemu nerwowego konkretnej kończyny Specjaliści w dziedzinie protetyki przewidują jednak, że już niedługo protezy będzie można bardzo dokładnie poruszać za pomocą myśli, a możliwym będzie także przywrócenie zmysłu dotyku. Tego rodzaju kończyna ma również bardzo dokładnie przypominać prawdziwą. Polecamy protetyka (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/protetyka-wroclaw/) we wrocławiu.

Bioniczne protezy, bo o nich mowa, są obecnie bardzo kosztowne. Możliwe jednak, że rozwój technologiczny pozwoli ograniczyć w przyszłości koszt produkcji, a na taką protezę będzie mógł sobie pozwolić każdy kto jej potrzebuje. Więcej na

Tags: odlewy, kończyny, protetyka