Zapachy dla panów - jak je wybierać?

Posted on 29/08/2018 3:53pm

Poniektórzy panowie, pomimo że na pierwszy rzut oka wydają się niezbyt ciekawi jak też niepozorni, mają w sobie to coś. Często czymś nie jest wcale błyskotliwość tylko dobry zapach. Prawdopodobnie każda z nas obejrzała się na ulicy za niezmiernie dobrze pachnącym facetem. Mówi się, że najbardziej interesująca u mężczyzn jest pewność siebie, jednak dobrze dobrany zapach może poprawić czyjś wizerunek i tym samym dodać szyku oraz śmiałości. Tylko jak wybrać? Kosmetyki zapachowe dla panów stanowią dziś niemal 30% wszystkich osiągalnych na rynku perfum.


dior fahrenheit
Source: foter.com
Panowie mają przeto z czego wybierać, jednakże czy wiedzą, jak to robić? Piszemy, co o panu mówi jego zapach a także jak wybrać ten, który odzwierciedli jego styl. Co jest najistotniejsze, gdy mówimy o doborze zapachu dla dżentelmena? Jak w każdym przypadku – indywidualne odbieranie pachnideł jako przyjemnych jak też odpowiadających stylowi jego właściciela. Perfumy mają uwydatniać indywidualność mężczyzny jak też decydować o tym, w jaki sposób odbierany jest przez otoczenie. Mają określać jego osobowość a także dodawać pewności siebie. Powinny również pasować do wyglądu zewnętrznego mężczyzny a także do jego wieku, a również pory roku albo dnia. Wśród pachnideł męskich wyróżnić można kilka odmian zapachów, jakie oparte są na rozlicznych nutach zapachowych. Wszelkie z nich mogą stać się stosowne dla panów w rozmaitym wieku a także o różnym charakterze. Sprawdźmy przeto, jak wyselekcjonować perfumy dla panów, biorąc pod uwagę poszczególne kompozycje wonności. Zapachy drzewne – pachnidła z tej grupy cechują się aromatem specyficznym dla ściętych drzew. Stosuje się w nich olejki pozyskiwane z cedru lub drzewa sandałowego, niekiedy łączy się je z woniami skórzanymi. Właściwy im jest trwały oraz głęboki aromat, są właściwe dla mężczyzn szykownych, dojrzałych oraz statecznych.


perfumy dla mężczyzn
Source: pixabay.com
Wonie cytrusowe – cytrusowe nuty zapachowe użytkowane są tak w perfumach damskich, jak również męskich. W przypadku tych drugich używane są między innymi aromaty limonki, cytryny (Dior fahrenheit), bobu tonka. W połączeniu z wonnością drewna czy przypraw tworzą kompozycje delikatne, ożywcze oraz energetyczne – doskonałe dla mężczyzn dynamicznych i pełnych wigoru. Wonie korzenne – wyczujemy w nich nutę gałki muszkatołowej czy kardamonu, ale także dla przykładu lawendy oraz cytrusów. Określone dla panów silnych i eleganckich, jednak stonowanych i skromnych.

Tags: kosmetyki, perfumy, zapach, nuty