Zaprojektuj własną łazienkę tak, żeby była idealnym miejscem do wypoczynku

Posted on 11/07/2018 3:59pm

Łazienka to Z pewnością bardzo ważne miejsce w mieszkaniu. To miejsce wypoczynku po długim dniu w pracy oraz pielęgnacji naszego ciała. Niezwykle istotne jest, by to pomieszczenie było przytulne oraz pozwalało nam poczuć się komfortowo.


płyn
Author: Joshua Powers
Source: http://www.flickr.com
Projektując łazienkę należy zwrócić uwagę na kilka jej elementów. Najistotniejszym z pewnością jest wybór pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Jeżeli posiadamy dużą łazienkę możemy zdecydować się na obydwie opcje. W przypadku niewielkich pomieszczeń lepiej sprawdza się kabina prysznicowa. Możemy ją dodatkowo wzbogacić o zestaw do hydromasażu, który może uprzyjemnić nam relaksującą wizytę pod prysznicem. Warto też zwrócić szczególną uwagę na plytki w łazience. Dobrze, by były one antypoślizgowe i wykonane z dobrej jakości, wodoodpornych materiałów.

Świetnym wyborem są przykładowo plytki Cersanit, które mają dużą gamę barw i każdy na pewno może odnaleźć coś dla siebie. Niezwykle ważnym elementem łazienki (polecamy strona tutaj) będzie także dobre oświetlenie. Jeśli na przykład wykonujemy makijaż w tym miejscu, oświetlenie powinno być jak najbardziej zbliżone do oświetlenia słonecznego - idź na WWW.


Aby przytulnie urządzić własną łazienkę możemy wyposażyć ją w mięciutkie dywaniki lub świeczki. Nic nie zastąpi wieczornego relaksu w trakcie gorącej kąpieli z aromatycznymi olejkami, w towarzystwie świec. Dobrze jest także wyposażyć się w kolorowe pojemniki na plyny i olejki do kapieli albo mydła. Nierzadko są zdecydowanie wygodniejsze
płyn
Author: Calvado.pl
Source: Calvado.pl
aniżeli oryginalne opakowania produktów do kąpieli. Istotnym elementem wyposażenia będzie również półka albo szafka nad umywalką. Wszelkie potrzebne kosmetyki jak plyny do twarzy, szczoteczki bądź kremy będzie można trzymać w jednym miejscu. Powinniśmy zakupić też duże lustro, które przy okazji sprawi, że łazienka będzie wydawała się większa - produktów do łazienki, najlepiej wybierać znane firmy i zwracać szczególną uwagę na tworzywa z których są zrobione. Ładnie urządzona, wygodna łazienka pozwoli nam na doskonały relaks po pracy lub na przygotowywanie się przed nadchodzącym przyjęciem, dzięki relaksującej kąpieli w przestronnej wannie bądź prysznicowi z hydromasażem.

Tags: hydromasaż, łazienka, komfort