Zdatna piłka tenisowa to jedna druga wygranej.

Posted on 21/06/2018 9:02pm

Biały sport, wcześniej zwyczajowo uważany za dyscyplinę zarezerwowaną dla panów, biegających po korcie w eleganckich długich spodniach i koszulach, powoli przekształcał się i obecnie zaliczany do najpopularniejszych sportów dla zawodowych graczy jak i amatorów na całym świecie. Niewątpliwym walorem tenisa ziemnego jest fakt, że może go trenować praktycznie każdy, bez względu na lata czy warunki sprawnościowe. Również sprzęt do trenowania w tenisa stał się powszechnie dostępny i mniej kosztowny. Wbrew pozorom, wybór solidnej rakiety, piłki oraz właściwie dopasowanego stroju posiada niemałe znaczenie i wydatnie może podwyższyć komfort trenowania i jednocześnie mieć wpływ na wyniki na korcie tenisowym.
- sklep sportowy
Author: peddhapati
Source: http://www.flickr.com
Piłki tenisowe są jednym z podstawowych, o ile nie najistotniejszych składników gry w tenisa. Istnieje wiele typów piłek, a każdy z nich jest skierowany osobnej grupie tenisistów. Dla zaawansowanych tenisistów porządna piłka tenisowa jest równie ważna jak doskonała rakieta. Piłki ciśnieniowe mają wewnątrz ciśnienie powietrza, dzięki temu zyskują swój kształt i sprężynują się od mączki na korcie. Piłki tenisowe pakowane są w szczelne opakowania, puszki, lub trwałe tworzywa. Piłki tenisowe ciśnieniowe są zwykle używane przez tenisistów zawodowych oraz niewprawionych amatorów. W związku z częstymi odbiciami, ogromną energią uderzeń oraz rotacją, piłki do tenisa niszczą się na zewnątrz jeszcze zanim rozpoczną tracić niezbędne powietrze (piłki tenisowe ciśnieniowe).tenis
Author: Carine06
Source: http://www.flickr.com
Forma piłek tenisowych jest bardzo istotny podczas meczu. Piłki tenisowe bezciśnieniowe, nie posiadają w środku podwyższonego ciśnienia. Dużo szybciej zniekształcają się przy uderzaniu. W praktyce oznacza to, że w trakcie treningu, piłka może wydawać się cięższa i twardsza, ale jeśli uderza się w nią z dużą mocą, to piłka zamiast szybować prędzej, znacznie zwolni. Pozytywną cechą piłek bezciśnieniowych jest to, że przy każdym odbiciu nie tracą ciśnienia, który zapewnia wydajną grę. Są to piłki tenisowe skierowane do nowicjuszy oraz pasjonatów gry w tenisa. Piłki te dedykowane są zawodnikom dojrzałym. Z myślą o najmłodszych graczach, wiele firm wprowadziło piłki gąbkowe. Są o wiele większe od piłek standardowych i są bardzo lekkie.

Tags: sport, tenis, piłki